رییس نظام پرستاری استان بوشهر:
کمبود 300 پرستار در استان بوشهر

29 بهمن 1394
رییس نظام پرستاری استان بوشهر گفت: عمده مشکل در حوزه پرستاران، کمبود نیروی انسانی است به‌ طوری‌که در استان بوشهر هم‌اکنون 300 نیروی پرستار کمبود داریم.

حسین پوپ افزود: در حال حاضر حدود 2400 پرستار عضو نظام پرستاری در استان بوشهر داریم که در چهار هیأت‌مدیره فعالیت دارند.
وی بیان کرد: عمده مشکل در حوزه پرستاران، کمبود نیروی انسانی است به‌ طوری‌که در استان بوشهر به ازای هر تخت که 1.8 پرستار نیاز است اما تنها یک پرستار موجود داریم که این کمبود در ارایه خدمات درمانی مؤثر است.
رییس سازمان نظام پرستاری استان بوشهر تصریح کرد: پرستاران زحمتکش استان با وجود این مشکل، با حضور در شیفت‌های اضافی تلاش می‌کنند بهترین خدمات را به بیماران ارایه دهند اما این خدمات جوابگوی نیازمندی‌های درمانی مردم نیست.
پوپ اضافه کرد: در استان بوشهر هم‌اکنون 300 پرستار کم داریم یعنی باید 300 پرستار جذب شوند تا بخشی از مشکلات کمبود نیروی پرستار در استان حل شود.
وی در ارتباط با ارایه خدمات رفاهی و معیشتی به پرستاران اظهار داشت: در این زمینه توجه لازم و مطلوبی به پرستاران نشده و سازمان نظام پرستاری نیز بودجه مصوب برای کمک به پرستاران ندارد اما آنچه داریم از حق عضویت به آنان کمک می‌کنیم.
پرستاران خط مقدم درمان و سلامت هستند
نایب‌ رییس شورای عالی نظام پرستاری کشور خاطرنشان کرد: پرستاران خط مقدم درمان و سلامت هستند و بیش از 60 درصد کادر درمان را پرستاران تشکیل می‌دهند بنابراین نیازمند توجه ویژه از سوی مسئولان هستند و اینکه خدمات آنان بیشتر در جامعه معرفی شود.
پوپ گفت: وی اظهار داشت: نظام پرستاری خدماتی انجام داده اما نمی‌تواند جبران زحمات پرستاران زحمتکش کند و مشکل این است که مسئولان به خدمات و سطح خدمات پرستاران آشنایی کامل ندارند.
نایب‌ رییس شورای عالی نظام پرستاری کشور بیان داشت: پرستاران بیش از حد و خارج از وظیفه کار می‌کنند و آن‌طور که باید، خدمات آنان دیده نمی‌شود.
انتهای پیام/ م.غ 1023
telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
رییس.نظام.پرستاری     پرستار     نیروی.انسانی     حسین.پوپ    

تاریخ بروز رسانی:   29 بهمن 1394

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >