کارشناس تغذیه شبکه بهداشت گناوه:
مصرف آب و مایعات کافی در تابستان جدی گرفته شود

27 ارديبهشت 1395
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: با توجه به افزایش دما در فصل تابستان و افزایش تعریق، آب و املاح ضروری بدن کم می‌شود و مصرف آب و مایعات در این فصل نباید فراموش شود.

اسما حسن‌زاده در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: کمبود مایعات بدن را باید با مصرف آب و مایعات جبران کرد تا بدن دچار مشکل نشود.
حسن‌زاده افزود: برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های گوارشی در سفرهای تابستانی باید از آب آشامیدنی سالم استفاده کرد.
وی در ادامه به داشتن اطلاعات صحیح و کافی از نحوه استفاده و نگهداری مواد غذایی مورداستفاده در سفرهای تابستان اشاره‌کرده و بیان داشت: در صورت امکان از مصرف غذاهای پختنی که نگهداری آنها به شرایط خاصی احتیاج دارد پرهیز کنید.
این کارشناس تغذیه بیان داشت: با تهیه مواد اولیه سالم غذاهای ساده را تهیه و مصرف گوشت را در تابستان محدود کنید.
حسن‌زاده افزود: سعی کنید تا در فصل تابستان مصرف لبنیات را افزایش داده و مصرف حبوباتی مانند عدس، لوبیا و لپه را جایگزین مقداری از پروتئین‌های حیوانی کنید.
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه خاطرنشان کرد: ترکیب ماست و خیار،نان، پنیر و هندوانه،و نان، پنیر، خیار و گوجه وعده‌های غذایی بسیار مناسبی برای افراد با مزاج گرم در فصل تابستان است.
اسما حسن‌زاده گفت: برای جلوگیری از دفع بیشتر آب بدن از طریق ادرار از نوشیدنی‌های کافئین دار مانند قهوه و نوشابه کمتر استفاده کنید.
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه یادآور شد: بهترین نوشیدنی برای رفع تشنگی آب است اما در فصل گرما از نوشیدنی‌های سنتی ایرانی مانند شربت آبلیمو، خاکشیر و عرقیات طبیعی در رژیم غذایی خود استفاده کنید.

انتهای پیام/ م.ن 3080

کلمات کلیدی:
مصرف.مایعات     فرهنگ.سلامت     اسما.حسن‌زاده     شبکه.بهداشت‌درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   27 ارديبهشت 1395

تعداد بازدید:   ۱۵

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >