نشست فعالان اجتماعی دشتستان با معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

30 تير 1395
فعالان اجتماعی شهرستان دشتستان در نشستی صمیمی میزبان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر بودند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این نشست با برشمردن اقدامات انجام گرفته حوزه سلامت در دولت تدبیر و امید گفت: دستیابی به بالاترین سطح رضایتمندی که در شان مردم نظام جمهوری اسلامی باشد هنوز محقق نشده است اما در دو سال پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت، تحول چشمگیری در حوزه سلامت رخ داد.
دکتر سید سجاد اقبالی سه رکن اصلی در طرح تحول نظام سلامت را چنین برشمرد: توزیع امکانات و دسترسی عادلانه به خدمات، صیانت از جیب مردم و ارایه خدمات با کیفیت بالا و هزینه کم سه گام اساسی دولت در اجرای طرح تحول نظام سلامت است.
وی به تعدادی از اقدامات مهم انجام گرفته در حوزه سلامت دشتستان اشاره کرد و گفت: راه اندازی کلینک‌ تخصصی، اضافه شدن تخت‌های ICU ،NICU و CT-Scan پیشرفته، دستگاه‌های سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی از جمله مهم ترین اقدامات صورت گرفته در دشتستان است.
کمبود یک هزار تخت درمانی در استان بوشهر
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر در ادامه از کمبود تخت‌های بیمارستانی صحبت به میان آورد و گفت: در سال 94 هشتصد هزار مراجعه به یازده بیمارستان استان بوشهر صورت گرفته که با وضع موجود کمبود نزدیک به هزار تخت درمانی را مشهود می‌سازد.
دکتر اقبالی خاطرنشان کرد: پس از اجرا شدن طرح تحول نظام سلامت 64 هزار نفر از مردم دشتستان از بسته خدمات بستری بهرمند شده‌اند.
بیمارستان 240 تختخوابی دولتی جایگزین بیمارستان 17 شهریور برازجان می‌شود
وی بیان داشت: با صدور مجوز بیمارستان 240 تختخوابی دولتی در مکان فعلی بیمارستان 17 شهریور موافقت شده است که نوید بخش ارایه خدمات درمانی با کیفیت بهتر برای مردم دشتستان است.
دکتر اقبالی افزود: پس از حادثه تلخ آتش سوزی بیمارستان 17 شهریور برازجان درمانگاه تخصصی که 7 هزار ویزیت ماهانه داشت، راه اندازی این مرکز با همدلی و اهتمام مسئولین شهرستانی و تلاش مسئولین شبکه بهداشت و درمان شهرستان درمکان فعلی موجب شد تا پس از یک و ماه و نیم نزدیک به 5 هزار ویزیت در مکان جدید صورت گیرد.
وی در رابطه با ماندگاری پزشکان استان بوشهر گفت: فراهم شدن شرایط ماندگاری پزشکان دارای چند بعد است که دانشگاه علوم پزشکی تامین مالی پزشکان را عهده دار است و در دیگر ابعاد نهادها و فعالان اجتماعی برای ماندگاری پزشکان نقش اصلی را بر عهده دارند که متأسفانه حضور آنها کم رنگ است.
برای اجرای قانون در حوزه سلامت سختی‌ها را تحمل می‌کنیم
دکتر سید سجاد اقبالی در بخش دیگری از سخنان خود به تخلفات پزشکی اشاره کرد و افزود: با پزشکان متخلف به شدت برخورد کرده‌ایم و در این راه سختی‌های فراوانی را نیز متحمل شده‌ایم، اما علنی کردن موارد اینچنینی زمینه ساز سلب اعتماد مردم به جامعه پزشکی می‌شود.
انتصاب‌های سیاسی در حوزه تخصصی سلامت جایگاهی ندارد
دکتر اقبالی با تاکید بر تخصصی و فنی بودن حوزه سلامت خاطرنشان کرد: سلامت مردم را دستخوش مسایل سیاسی قرار نمی‌دهیم زیرا انتصاب‌های سیاسی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر جایگاهی ندارد.
اجرای طرح تحول نظام سلامت شبیه به معجزه بود
حجت الاسلام رزمجو نیز در این نشست با تشکر از اقدامات صورت گرفته در حوزه سلامت گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت و کاهش هزینه‌های درمانی اقدامی شبیه به معجزه در کشور صورت گرفت.
وی خاطر نشان کرد: پروژه‌های قلب سالم و بهداشت دهان و دندان از جمله اقدامات ارزشمندی است که توسط مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به صورت رایگان انجام می‌گیرد و در این زمینه نیاز به حمایت مردم و فعالان اجتماعی دارد.
نشست معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر به میزبانی فعالان اجتماعی شهرستان دشتستان در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد.
انتهای پیام/م.پ1025
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
معاون.درمان     دکتر.اقبالی     فعالان.اجتماعی     دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   30 تير 1395

تعداد بازدید:   ۳۹

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >