در راستای ترویج فرهنگ حفاظت از طبیعت در بوشهر صورت گرفت:
طرح توزیع پاکت‌های کاغذی در شهرستان بوشهر آغاز شد

12 مهر 1395
در راستای گرامیداشت روز جهانی بهداشت محیط و ترویج فرهنگ حفاظت از طبیعت پیرامون، پاکت‌های کاغذی در سوپرمارکت‌ها و میوه و تره‌بار فروشی‌های شهر بوشهر توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت بوشهر گفت: کشور ایران سالانه مقادیر زیادی لوازم پلاستیکی تولید می‌کند و این به خاطر منابع نفتی و تولیدات پتروشیمی فراوان است و قیمت ناچیز محصولات در مقایسه با کیسه‌های پارچه‌ای و کاغذی می‌باشد اما غافل از این موضوع که هزینه جمع‌آوری، بازیافت و امحای این مواد و از همه مهم‌تر زیان و خسارات زیست‌محیطی ناشی از پراکندگی آن‌ها در محیط زندگی غیرقابل محاسبه و بسیار گزاف می‌باشد.
مهندس ندا عالی حسینی افزود: پلاستیک غیرقابل تجزیه است و کیسه‌های نایلونی و کیسه‌زباله‌ها به‌طور متوسط 500 سال در محیط باقی می‌مانند به‌گونه‌ای که کیسه‌های پلاستیکی به علت سبکی در محیط پخش گردیده و بیشتر آن‌ها سر از دریا و مناطق طبیعی و محافظت‌شده درآورده و موجبات آلایندگی دریا، خاک و درنهایت محیط‌زیست را فراهم خواهند کرد و چنانچه سوزانده شوند باعث تولید اسیدکلریدریک، گاز سمی دیوکسین و درنهایت باعث آلودگی هوا می‌گردد.
وی اظهار داشت: در این راستا و به‌منظور ترویج فرهنگ حفاظت از محیط‌زیست، بازرسین بهداشت محیط مرکز خدمات جامع سلامت شهدای بوشهر، اقدام به طراحی و توزیع پاکت‌های کاغذی در سوپرمارکت‌ها، میوه‌فروشی‌ها و اغذیه‌فروشی‌های شهر بوشهر نمودند.
کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت بوشهر بیان کرد: استفاده از کیسه‌های دائمی، پاکت‌های کاغذی و ظروف یک‌بارمصرف نشاسته‌ای و سلولزی به لحاظ اقتصادی و حفظ محیط‌زیست بسیار مقرون‌به‌صرفه و تأثیرگذار می‌باشد که این مهم ضرورت جامعه امروز و هدیه‌ای به نسل آینده خواهد بود.
انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
روز.جهانی.بهداشت‌محیط     مهندس.ندا.عالی‌حسینی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   12 مهر 1395

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >