ارزیابی حرفه‌ای کارگران صنایع بوشهر

12 آبان 1395
کارشناس مسئول بهداشت محیط بوشهر گفت: کارگران صنایع، کارگاه‌ها و کارخانه‌های این شهرستان مورد ارزیابی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای قرار گرفتند.

مهندس ندا عالی حسینی افزود: برای اجرای ارزشیابی و آموزش‌های بهداشت شغلی کارگران صنایع، کارشناسان بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت بوشهر پیرامون بهداشت، ایمنی، محیط‌زیست (اچ اس ای) و ارگونومی از 183 کارگاه بازرسی کردند و به 471 نفر شاغل در آنها آموزش دادند.
وی بیان کرد: اجرای برنامه‌های مربوط به ایمنی و حفاظت به‌منظور افزایش راندمان فعالیت، تقویت توانمندی انسانی در محیط کار، ارتقای بهداشت شغلی، ارزیابی و کنترل عوامل زیان‌آور فضای فیزیکی در صنایع، آموزش و پایش بر نحوه استفاده از حفاظت فردی از سوی کارگران ازجمله عوامل تعیین‌کننده سلامت جسمی آنها و ارتقای سطح کارایی و بالندگی صنعتی کشور است.
مهندس عالی حسینی اظهار کرد: آموزش‌های فراگیر بهداشت محیط و حرفه‌ای با رویکرد اچ اس ای و ارگونومی در صنایع و کارگاه‌های تولیدی بوشهر اجرایی شد.
وی بیان کرد: در این برنامه‌های بازرسی در حوزه مخاطرات شغلی و ارگونومی، 51 درصد از کارگران در معرض وضعیت بدنی و 58 درصد در شرایط حمل بار نامناسب مورد شناسایی و پایش قرارگرفته است.
وی افزود: به‌منظور متناسب‌سازی محیط کار با کارگران، افزایش و بهبود ایمنی و راندمان بالای فعالیت، همه صنایع فلزی و کارخانه‌ها مواد غذایی و تولیدی‌های کوچک شهرستان بوشهر مورد ارزشیابی و کنترل قرارگرفته و موارد متخلف بر اساس قوانین جاری بهداشت محیط و حرفه‌ای بررسی و با متخلفان برخورد جدی به عمل می‌آید.
انتهای پیام/ ا.س- 3000

 

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelationکلمات کلیدی:
کارگران.صنایع.بوشهر     مهندس.ندا.عالی‌حسینی     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   12 آبان 1395

تعداد بازدید:   ۹

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >