مسئول بسیج دانشجویی بوشهر:
کنگره شهدای دانشجوی استان بوشهر برگزار می‌شود

13 بهمن 1395
مسئول بسیج دانشجویی استان بوشهر گفت: کنگره شهدای دانشجوی استان بوشهر باهدف معرفی و الگوپذیری از شهید شاخص سال و ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت در جامعه دانشگاهی برگزار می‌شود.

رضا آبشیرینی در نشست ستاد کنگره شهدای دانشجویی استان بوشهر که در سالن ابن‌سینا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد، اظهار داشت: تکریم و تجلیل شهیدان، تنظیم شعائر الهی به تعبیر قرآن رسیدن به تقوای قلب در روزگار فرو لغزیدن دل‌ها و دنیازدگی‌ها و خودباختگی‌هاست.
وی در این نشست که روسای دانشگاه‌های خلیج‌فارس و علوم پزشکی نیز حضور داشتند افزود: کدام آفتاب روشن‌تر از شهید ما را به مهمانی نور خواهد برد و کدام کشتی آرام‌بخش‌تر از نام و یاد شهیدان از گرداب‌ها و خیزاب‌ها به ساحل فوز و فلاحمان خواهد رساند.
مسئول بسیج دانشجویی استان بوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای ۵۵ شهید دانشجو است، خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری کنگره شهدای دانشجوی استان بوشهر معرفی و الگوپذیری از شهید شاخص سال ۱۳۹۵ است.
دبیر ستاد کنگره شهدای دانشجوی استان بوشهر افزود: ستاد کنگره در محل بسیج دانشجویی استان بوشهر واقع در خیابان باقرالعلوم است و رییس ستاد کنگره شهدای دانشجویی استان رییس دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر و مسئول بسیج دانشجویی استان نیز دبیر ستاد کنگره است.
وی ادامه داد: برنامه‌های جانبی نیز با موضوع شهدای دانشجو در قالب مسابقات ورزشی شب‌شعر، عکس، فیلم کوتاه، کلیپ و تئاتر با مشارکت دانشجویان مشتاق برگزار می‌شود که این برنامه‌ها به میزبانی دانشگاه‌های عضو ستاد کنگره برگزار خواهد شد.
دبیر ستاد کنگره شهدای دانشجویی استان بوشهر افزود: از دیگر اهداف برگزاری این کنگره ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت در جامعه دانشگاهی، آشنایی دانشجویان با شهدای دانشجو و سبک زندگی شهدا است.
وی گفت: این کنگره به‌منظور تجلیل از مقام شامخ شهدای گران‌قدر انقلاب اسلامی نشر و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه دانشگاهی، ترغیب و تشویق جامع دانشگاهی به‌ویژه دانشجویان برای رجوع به وصیت‌نامه‌های شهدا برای الگو قرار دادن در مسیر زندگی، معرفی و تجلیل از جلوه‌های ایثار دانشجو به‌منظور الگو گیری توسط نسل جوان دانشجو، تحکیم پیوند معنوی عرفانی و عاطفی بین شهدا، جلوه‌های ایثار دانشجو و دانشجویان و تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تجلیل و تقدیس شهیدان سرافراز دانشجو تشکیل خواهد شد.
آبشیرینی ادامه داد: این کنگره با مشارکت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، مرکز حفظ آثار سپاه و صادق (ع)، بنیاد شهید استان و بسیج دانشجویی استان در اردیبهشت سال آینده برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/ م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     بسیج.دانشجویی     رضا.آبشیرینی        

تاریخ بروز رسانی:   13 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >