مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر:
پرداختن به امر نماز یکی از کارهای مهم فرهنگی در دانشگاه‌هاست

27 دی 1396
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: پرداختن به امر نماز یکی از کارهای مهم فرهنگی در دانشگاه‌هاست که نباید به آن نگاه سطحی و رفع تکلیفی شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس دشتی در کارگاه آموزشی طرح سلامت معنوی با ابراز تأسف و تسلیت برای جان‌باختن شماری از نخبگان کشور در حادثه غم‌انگیز نفتکش سانچی افزود: سرمایه انسانی نعمتی خدادادی است که باید به آن توجه شود، چه‌بسا کشورهایی هستند که نفت، گاز و ذخایر عظیم ندارند اما به سرمایه اصلی خود که همانا نیروهای انسانی است توجه ویژه دارند.
وی تصریح کرد: سرمایه انسانی ما دانشجویان دانشگاه‌ها هستند که باید در عرصه علمی، معنوی، فکری و فرهنگی به آن‌ها توجه شود.
حجت‌الاسلام دشتی با اشاره به رفع بسیاری از مشکلات جامعه با توجه به فریضه نماز افزود: باید تا جایی که در توان داریم فرهنگ‌سازی معنوی انجام دهیم تا نگاه دانشجویان و جوانان به نماز را به نگاهی عاشقانه و عالمانه تبدیل کنیم.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دشتی گفت: بعد از گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی در زمان امام خمینی"ره" و در حال حاضر مقام معظم رهبری نگاه خاصی به دانشگاه‌ها داشته‌اند.
وی بیان داشت: دانشگاه‌ها ثروت علمی و اصلی کشور ما است که یک بال آن دانشجویانی هستند که مدیران آینده جامعه ما بوده و بال دیگر آن اساتید هستند که این دو قشر همواره باید موردتوجه باشند.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: سلامت معنوی در مراکز درمانی با توجه به نگاه ویژه‌ای که به آن صورت گرفته نویدبخش آینده‌ روشن این طرح در استان است و نشان از اهمیت نماز دارد.
کارگاه آموزشی سلامت معنوی به همت ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر برگزار شد.
این کارگاه با حضور حجت‌الاسلام عباس خشنود مدیر ستاد اقامه نماز استان، حجت‌الاسلام عباس دشتی مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر، بهروز شکوری مدیر آموزش ستاد اقامه نماز کشور، دکتر قربانی متخصص اطفال و مبدع طرح سلامت معنوی، مهندس محمدمهدی محمدی معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر علیرضا حاجیونی رییس بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر، ویژه رابطین این طرح در مراکز درمانی، شبکه‌ها و بیمارستان‌های استان در سالن اجتماعات بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر برگزار شد.

انتهای پیام/ م.ف 1026

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
سلامت.معنوی     حجت‌الاسلام.عباس.دشتی     بیمارستان.خلیج.فارس        

تاریخ بروز رسانی:   27 دی 1396

تعداد بازدید:   ۶

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >