طرح پرسشگری و خون‌گیری عوامل خطر بیماری‌های غیر واگیر آغاز خواهد شد

29 فروردين 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: طرح پرسشگری و خون‌گیری عوامل خطر بیماری‌های غیر واگیر در شهرستان دیلم از یکم اردیبهشت‌ماه رأس ساعت 8 صبح آغاز خواهد شد.

محمود ذاکری در جلسه هماهنگی شروع طرح بررسی عوامل خطر بیماری‌های غیر واگیر در شهرستان دیلم بیان کرد: طرح بررسی شیوع عوامل خطر بیماری‌های غیر واگیر از اهمیت و حساسیت خاصی برخوردار است و تمام تلاش خود را در جهت اجرای هرچه بهتر آن خواهیم کرد
وی اظهار داشت: این طرح بر پایه ریسک فاکتورهای هوشی بر بیماری‌های قلبی و عروقی از قبیل تغذیه ناسالم، چربی خون، فشارخون، استعمال دخانیات و مصرف الکل و... همزمان با سایر شهرستان‌ها آغاز می‌گردد.
محمود ذاکری افزود: طرح بررسی شیوع عوامل خطر بیماری‌های غیر واگیر در 2 حوزه روستایی و شهری که در روستاهای بنه خاطر، کنار کوه، بیدو، بنه اسماعیل و شهر دیلم در مناطق تحت پوشش مراکز خدمات جامع سلامت امام رضا (ع) و حضرت فاطمه (س) و در شهر امام حسن زیر نظر مرکز خدمات جامع سلامت شهید حسینی زاده طبق برنامه زمان‌بندی و طی خوشه‌هایی که مشخص گردیده به مدت 3 هفته اجرا می‌گردد.
وی اضافه کرد: این پرسشگری در قالب پرسشنامه 14 صفحه‌ای و از افراد بالای 18 سال و با خون‌گیری از افراد 25 سال به بالا در نزدیک‌ترین محل به پرسشگری از طریق 2 نفر پرسشگر مرد و 2 نفر پرسشگر زن به همراه 2 نفر خون‌گیر که از پرسنل شبکه بهداشت و درمان می‌باشند صورت می‌پذیرد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم تصریح کرد: همکاران مجری طرح حتماً با کارت شناسایی صادرشده توسط دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و زیر نظر ستاد شبکه بهداشت و درمان فعالیت خواهند نمود.
محمود ذاکری افزود: همشهریان گرامی جهت پیگیری موارد و مشکلات خود در زمان طرح می‌توانند با شماره تلفن‌های 09173765975 و 07733244043 تماس حاصل نمایند.
انتهای پیام/ د.ج 3060
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
طرح.پرسشگری     محمود.ذاکری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیلم    

تاریخ بروز رسانی:   29 فروردين 1397

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >