توسط مراقبین سلامت شهرستان دشتستان صورت گرفت؛
مراقبت فعال از سالمندان کم‌توان در منازل

10 مهر 1397
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت شهرستان دشتستان، طرح ضربتی مراقبت و حمایت از سالمندان درب منزل به مناسبت هفته جهانی سالمندان در شهر برازجان انجام شد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار کرد: با رعایت شیوه‌ی زندگی خوب می‌توان سالم پیر شد یا در صورت وجود بیماری عوارض آن را کنترل کرد.
مهندس ماریا خویشدوست ادامه داد: وضعیت سلامت دوران سالمندی به شیوه‌ی زندگی فرد در طول عمرش ارتباط مستقیم دارد اما اگر در دوران سالمندی با بهبود وضعیت بهداشتی درمانی، سلامت فردی و تغذیه مناسب می‌توان از بروز یا پیشرفت ناتوانی پیشگیری کرد.
وی بیان کرد: انجام مراقبت‌های دوره‌ای یا چکاپ در کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها از اهمیت بسزایی برخوردار است، زیرا سالمندان حتی اگر مشکلی هم نداشته باشند باید سالی یک‌بار فشارخون آن‌ها کنترل شود.
این مقام مسئول تصریح کرد: آزمایش قند خون، معاینه بینایی، سنجش شنوایی، بررسی سلامت دهان و دندان ازجمله خدمات مراقبتی و بهداشتی است که در هفته‌ی جهانی سالمند توسط مراقبین سلامت مراکز خدمات جامع سلامت شهر برازجان به‌صورت فعال برای سالمندانی که توانایی گرفتن خدمات از مراکز بهداشتی را ندارند، انجام‌گرفته است.
گفتنی است، این طرح عمومی باهدف ارایه خدمات بهداشتی به سالمندان ناتوان در منازل اجرا شده است و در طی اجرای این طرح، شاخص مراقبت از سالمندان، از ۷۰ درصد به ۷۹ درصد رسیده که رشد ۹ درصدی را در این شاخص شاهد بوده‌ایم.

انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
سالمندان     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   10 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۶

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >