برنامه آهن یاری و مکمل یاری ویتامین Dدر شهرستان دیلم شروع بکار کرد

27 مهر 1395
مراسم افتتاحیه برنامه آهن یاری و مکمل یاری با ویتامین D به‌صورت نمادین در آموزشگاه دخترانه مقطع متوسطه اول بعثت با حضور مسئولین شبکه بهداشت و درمان و آموزش‌وپرورش شهرستان دیلم برگزار شد.

مهندس انتقام عزیز زاده سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم در این جلسه گفت: ریزمغذی آهن و ویتامین D و نقش آن در سلامتی دانش آموزان و جامعه دارای اهمیت هستند و دانش آموزان می‌بایست از مکمل آهن و ویتامین دی بر اساس دستورالعمل برنامه استفاده نمایند.
عباسیان معاون پرورشی آموزش‌وپرورش شهرستان دیلم نیز ضمن تقدیر و تشکر از مدیریت آموزشگاه بعثت، نکاتی در خصوص تغذیه سالم و تأثیر آن بر سلامتی دانش آموزان ارایه کرد.
آذین صبوری، کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه جامعه شهرستان دیلم توضیحات تکمیلی در خصوص منابع غذایی آهن، ویتامین D- روش مصرف صحیح مواد غذایی به‌منظور حفظ ریزمغذی‌ها- تداخلات دارویی آنها نکاتی را به دانش آموزان آموزش دادن و همچنین مزایا و فواید استفاده از قرص آهن و ویتامین D و نیز تغذیه صحیح و تأثیرات آن در زندگی روزمره دانش آموزان دختر، پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر نظیر دیابت،قلبی- عروقی، سرطان‌ها در دوران بزرگ‌سالی متذکر شدند.
در این مراسم قرص آهن و پرل ویتامینD بین دانش آموزان دختر، همراه با ساندویچ تخم‌مرغ، گوجه، جعفری به‌عنوان یک میان وعده سالم حاوی آهن و ویتامین د توزیع شد .

انتهای پیام/ م.د 3060


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
آهن‌یاری     کارشناس.تغذیه     مهندس.انتقام.عزیزاده     آذین.صبوری     شبکه.بهداشت‌درمان.دیلم        

تاریخ بروز رسانی:   27 مهر 1395

تعداد بازدید:   ۵۰

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >