پایان اعتکاف، آغاز پیمان با شهید گمنام

26 فروردين 1396
دانشجویان معتکف دانشگاه علوم پزشکی بوشهر شامگاه پنجشنبه در پایان آیین اعتکاف، با حضور بر مزار شهید گمنام دانشگاه، با شهدا تجدیدعهد و پیمان کردند.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در آیین اختتامیه اعتکاف گفت: اعتکاف به‌منزله خودسازی و تفکر در آیات خدا و پدیده‌های هستی است.
 مهندس محمدمهدی محمدی بابیان اینکه قرآن کریم کلامی بهتر از تفکر در پدیده‌های هستی ندارد افزود: وقتی به تک‌تک ذرات عالم که فکر می‌کنیم به عظمت هستی سر تعظیم فرود می‌آوریم.
 وی خطاب به دانشجویان معتکف گفت: امیدواریم این سعی و کوشش شما در سه روز اعتکاف که صرف عبادت و تفکر در پدیده‌های خداوند شد ادامه داشته باشد و هیچ‌گاه از عالم هستی و آیات خداوند غافل نباشید.
 محمدی افزود: همه موجودات عالم در حال تسبیح خداوند هستند و برای انسان باعقل و فکر زیبنده نخواهد بود که در این وظیفه‌ای که در عالم هستی به او محول شده است کوتاهی کند؛ زیرا تفکر در هستی و آفرینش، مسیر و هدف زندگی را ترسیم و انسان را والا و باارزش می‌کند.
 معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: اگر این مسیر به‌درستی پیموده شود، انسان می‌تواند خورشیدی شود که در هر جا که باشد حیات ببخشند و با تابش نور خود دیگران را احیا کند.
 رییس دانشکده پرستاری مامایی نیز به نمایندگی از معتکفان گفت: از همه مسئولان و دانشجویان که برنامه اعتکاف امسال را بسیار باشکوه و پرمحتوا اجرا کردند و زحمات فراوانی کشیدند تشکر و قدردانی می‌کنیم.
 خانم دکتر شهناز پولادی که خود از معتکفان بود افزود: برنامه‌های امسال اعتکاف ازلحاظ نظم و فضای معنوی بسیار خوب و تأثیرگذار بود و امیدواریم دعای امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف ضمانت حفظ این حالات معنوی که بر دانشجویان سایه افکنده بود باشد.
در پایان این آیین دانشجویان با حضور بر مزار شهید گمنام پردیس دانشگاه، در فضایی آکنده از معنویت، با این شهید و شهدای گلگون‌کفن میهن اسلامی تجدیدعهد و پیمان کردند.
انتهای پیام/ س. ر 2050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
اعتکاف     فرهنگی     دانشجویی     معاون.دانشجویی‌فرهنگی     مهندس.محمدی     شهیدگمنام    
   

تاریخ بروز رسانی:   26 فروردين 1396

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >