استفاده از پانسمان پرده آمینون در بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه

25 امرداد 1396
مسئول بخش اورژانس بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه گفت: پانسمان پرده آمنیون در بیمارستان سوانح و سوختگی توسط جراح عمومی این بیمارستان برای بیماران سوختگی باضخامت نسبی (درجه 2) بخصوص اطفال صورت می‌گیرد.

ساره امیری در گفت‌وگو با روابط عمومی بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه افزود: پانسمان پرده آمنیون در بیمارستان سوانح و سوختگی توسط جراح عمومی این بیمارستان برای بیماران سوختگی باضخامت نسبی (درجه 2) بخصوص اطفال صورت می‌گیرد، که نتیجه آن بر اساس نظرات کارشناسی کادر درمان و همچنین اظهارات بیماران و همراهان آنان رضایت‌بخش بوده است و تاکنون هیچ‌کدام رد نشده و عارضه‌ی به همراه نداشته است.
پانسمان پرده آمینون یکی از انواع پانسمان‌های بیولوژیک (با استفاده از بافت‌های موجودات زنده) می‌باشد
 مسئول بخش اورژانس بیمارستان سوانح و سوختگی گفت: در کنار پانسمان میکروبیال (با استفاده از داروهای آنتی‌بیوتیک موضعی)، پانسمان پرده آمینون انجام می‌شود، پانسمان پرده آمینون یکی از انواع پانسمان‌های بیولوژیک (با استفاده از بافت‌های موجودات زنده) می‌باشد.
مسئول بخش اورژانس بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه بابیان اینکه پانسمان‌های بیولوژیک کاربردهای گوناگون بخصوص در بیماران سوختگی دارد بیان کرد: این پانسمان یکی از پوشش‌های موقت است که تبخیر آب و اتلاف پروتئین از زخم را کاهش می‌دهد و همچون سدی مؤثر در مقابل ورود باکتری‌ها عمل می‌کند.
وی افزود: پانسمان بیولوژیک با حفاظت از پایانه‌های عصبی، حس درد را کم می‌کند (کاهش درد بیماران) و باعث بهبود و ترمیم زودتر زخم و کاهش تعداد دفعات پانسمان می‌شود.
انتهای پیام/ د.ج 4060

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
پانسمان.پرده.آمینون     ساره.امیری     بیمارستان.سوختگی.چرومی     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   25 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۸

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >