معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
تخصیص سبدهای غذایی بنیاد علوی به مادران باردار شهرستان دشتستان

11 شهريور 1396
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از توزیع سبدهای تغذیه‌ای بنیاد علوی ویژه زنان باردار و شیرده نیازمند در دشتستان خبر داد.

دکتر ماریا خویش دوست در این خصوص گفت: زنان باردار و شیرده نیازمند دشتستان هر دو ماه یک‌بار سبدهای تغذیه‌ای که شامل مواد پروتئینی، خشکبار، حبوبات و لبنی می‌باشد دریافت می‌کنند.
 وی اظهار داشت: در راستای برنامه حمایتی تغذیه‌ای بنیاد علوی زیر نظر دفتر مقام معظم رهبری به‌منظور حمایت از زنان باردار و شیرده نیازمند، تعداد ۳۵۶ سبد کالا با همکاری واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان توزیع شد.
دکتر خویش دوست هدف این برنامه را ارتقای سطح سلامت تغذیه‌ای زنان باردار و شیرده عنوان کرد و افزود: غذایی که در دوران بارداری مصرف می‌شود نیازهای تغذیه‌ای مادر و همچنین رشد جنین را تأمین می‌کند ولی متأسفانه محرومیت‌های اقتصادی و درآمد پایین در بسیاری از موارد منجر به کاهش توان خرید مواد غذایی مناسب و باارزش می‌شود.
وی گفت: مادران باردار و شیرده با شاخص بهداشتی پایین، نظیر وزن کمتر از ۴۵ کیلوگرم، وزن‌گیری نامطلوب، دوقلویی و چند قلویی که ازنظر وضعیت اقتصادی دچار مشکل باشند، توسط مراقبین سلامت و بهورزان شناسایی و به ستاد شبکه معرفی می‌شوند که به مدت یک سال تحت پوشش این برنامه تغذیه‌ای قرار می‌گیرند و هر مادر باردار و شیرده طی این دوره، شش سبد غذایی که هر دوره شامل دو سبد غذایی است دریافت می‌کند.
دکتر خویش دوست خاطرنشان کرد: بر اساس پایش‌های انجام‌گرفته از زنان باردار و شیرده در این طرح حمایتی، نشان‌دهنده وزن‌گیری مطلوب آن‌ها در زمان بارداری و شیردهی است.
وی گفت: در این دوره ۳۶۵ سبد کالا مربوط به ماه‌های خرداد و تیر که شامل ۱۴ قلم مواد غذایی است، بین ۱۷۸ زن باردار و شیرده نیازمند توزیع‌شده است.

انتهای پیام/ س.غ 3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
سبدهایوغذایی     مادرا.باردار     معاون.بهداشتی     دکتر.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   11 شهريور 1396

تعداد بازدید:   ۳۹

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >