معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
ارتقای سطح دانش سلامت دانش آموزان در اولویت قرار دارد

4 مهر 1396
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: ارتقای سطح دانش سلامت دانش آموزان و گرایش آنها به رفتارهای سالم زندگی از سرمایه‌های اجتماعی و در اولویت قرار دارد.

به گزارش روابط شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، دکتر ماریا خویش دوست در مراسم بازگشایی مدارس افزود: تکنولوژی و مدرن شدن زندگی و گسترش زندگی شهری باعث کاهش تحرک و فعالیت بدنی افراد شده و آنها را در معرض خطر ابتلا به بیماری‌هایی چون فشارخون بالا، افزایش چربی، چاقی وضعیت عضلانی و عمومی شده است.
وی تصریح کرد: در طول سال تحصیلی بهترین زمان برای آموزش و یادگیری دانش آموزان و همچنین ترویج فرهنگ تحرک و ورزش می‌باشد.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار داشت: در تأمین سلامت و تندرستي منظور كردن ورزش و فعالیت‌های بدنی به‌عنوان يك ضرورت در برنامه‌های روزمره از اهميت ویژه‌ای برخوردار است و ورزش صبحگاهي در شروع فعاليت آموزشي مدارس مي‌تواند عامل مهمي در ايجاد نشاط و شادابي و تأمین سلامت جسم و روح دانش‌آموزان باشد.
دکتر خویش دوست افزود: با توجه به تحقیقات و آمارهای ارایه شده، فرهنگ عادات غذایی ناسالم در بین گروه نوجوانان شیوع پیداکرده است و ما به‌عنوان متولی بخشی از سلامت جامه با مشارکت آموزش‌وپرورش باید عادات غذایی سالم را با برنامه‌ریزی و آموزش در مدارس جایگزین کنیم و در این زمینه فرهنگ‌سازی شود.
وی تصریح کرد: صبحانه سالم دانش آموزان و میان وعده سالم در نشاط و سلامت دانش آموزان و همچنین تمرکز و یادگیری آنها مؤثر است و باید مصرف میوه و سبزی‌ها در طول زمان مدرسه در میان وعده جایگزین تنقلات و آبمیوه‌های غیرمجاز شود.
گفتنی است مراسم بازگشایی مدارس در شهرستان دشتستان با حضور فرماندار، روسای ادارات و نهادها و معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در دبیرستان متوسطه دوم سمیه شهر برازجان برگزارشده است.
انتهای پیام/ س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
معاون.بهداشتی     دکتر.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   4 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۳۸

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >