جوان 32 ساله آبپخشی از حادثه برق‌گرفتگی جان سالم به در برد

21 خرداد 1397
با تلاش تیم سلامت مرکز خدمات جامع سلامت آبپخش جوان 32 ساله آتش‌نشان آبپخشی از حادثه برق‌گرفتگی جان سالم به در برد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، عبدالحسین رستمی سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت آبپخش دراین‌باره گفت: این حادثه در عصر روز یکشنبه، بیستم خردادماه در حالی رخ داد که کارکنان اداره آتش‌نشانی شهر آبپخش بنام آقای هدایت، برای پر کردن تانکر آب به بالای تانکر رفته بود و این تانکر نزدیک به دکل فشارقوی برق قرارگرفته بود که به‌محض بالا رفتن این آتش‌نشان بر روی تانکر، دچار برق‌گرفتگی شدید شد و به پایین پرتاپ گردید که بلافاصله به مرکز خدمات جامع سلامت آبپخش اعزام شد.
مسئول تیم سلامت مرکز خدمات جامع سلامت آبپخش نیز در خصوص این حادثه گفت: جوانی که دچار برق‌گرفتگی شده بود، هیچ‌گونه علائم حیاتی نداشت و بیمار سیانوزه شده بود که بلافاصله تیم سلامت این مرکز، عملیات احیاء را بدون وقفه شروع کردند و 25 دقیقه این جوان با مرگ جدال داشت و تیم سلامت با جدیت و تلاش، احیاء قلبی و ریوی را ادامه و پس از 25 دقیقه علائم حیاتی شامل تنفس و نبض بیمار به‌صورت ضعیف برگشت.
دکتر علی نجات افزود: خوشبختانه، تلاش‌های تیم ما نتیجه داد و بیمار با داشتن علائم حیاتی برای ادامه درمان و مراقبت‌های تخصصی بیشتر توسط آمبولانس مرکز خدمات جامع سلامت به همراه پزشک و بهیار به بیمارستان شهید گنجی برازجان اعزام گردید.
وی خاطرنشان کرد: طی پیگیری‌های انجام‌شده با بیمارستان شهید گنجی، حال این جوان رو به بهبود می‌باشد و وضعیت او مطلوب گزارش‌شده است.
گفتنی است، عملیات احیا با همکاری تیم عملیاتی احیا و به سرپرستی دکتر امیرعلی نجات و بهیاران حسن شیخی و صغری شهمرادی انجام‌گرفته است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان از کلیه اعضا تیم احیا و همچنین کارکنان وظیفه‌شناس اورژانس 115 آبپخش تقدیر و تشکر کرد.
انتهای پیام/ س.غ 3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation
کلمات کلیدی:
برق‌گرفتگی     عبدالحسین.رستمی     دکتر.علی.لجات     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   21 خرداد 1397

تعداد بازدید:   ۲۲

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >