امحا 64 تن رب گوجه‌فرنگی غیربهداشتی در بردخون

23 خرداد 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: 64 تن رب‌گوجه‌فرنگی غیربهداشتی در شهرستان دیّر پس از طی مراحل قانونی معدوم شد.

مهندس احمد آخوندی در حاشیه امحا 64 تن رب‌گوجه‌فرنگی غیربهداشتی در روستای شهنیا عنوان داشت: با همکاری دادستان شهرستان دیر و نیروی انتظامی 64 تن رب‌گوجه‌فرنگی غیربهداشتی در روستای شهنیا معدوم شد.
وی تصریح کرد: این مقدار رب‌گوجه‌فرنگی فاقد هرگونه شرایط، مشخصات و مجوزهای بهداشتی و به‌صورت فله در بشکه‌های 200 لیتری جاسازی‌شده بود.
مهندس احمد آخوندی افزود: پس از نمونه‌برداری توسط کارشناسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر و اخذ استعلام‌های لازم از سازمان غذا و دارو، شبکه دامپزشکی، جهاد کشاورزی و اداره صنعت معدن و تجارت، غیرقابل‌مصرف انسانی، دامی و صنعتی تشخیص و با حکم دادستان معدوم شد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: 20 تن از این محموله در محل کارگاه و در حال بارگیری توسط کارشناسان بهداشت محیط این شبکه بهداشت و درمان شناسایی و توقیف شد و 44 تن دیگر نیز که بارگیری و توسط دو دستگاه تریلر در حال انتقال آن به یکی از استان‌های هم‌جوار بود توسط پلیس‌راه خورموج کشف و توقیف شد.
وی اضافه کرد: محموله رب‌گوجه‌فرنگی توقیفی توسط پلیس‌راه خورموج نیز جهت نگهداری تا حصول نتایج آزمایشگاهی به محل کارگاه در روستای شهنیا انتقال‌یافته بود که پس از اعلام نتایج آن با حکم دادستان معدوم شد.
مهندس آخوندی با اشاره به نقش مردم در ایجاد امنیت غذایی و ارتقا سطح سلامت جامعه گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را به سامانه 190 گزارش دهند.
وی تصریح کرد: شبکه بهداشت و درمان با انجام بازدیدهای مستمر از مراکز تهیه، توزیع و نگهداری مواد غذایی با هرکسی که امنیت غذایی مردم را به مخاطره اندازد بدون اغماض برخورد قانونی صورت می‌گیرد.
انتهای پیام/ ح.ن 3050
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
امحا     مهندس.احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   23 خرداد 1397

تعداد بازدید:   ۱۹

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >