رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
بیش از ۴۵ هزار دانش‌آموز در دشتستان تحت پوشش برنامه‌های مداخله‌ای سلامت قرار می‌گیرند

15 مهر 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: بیش از ۴۵ هزار دانش‌آموز در دشتستان تحت پوشش برنامه‌های مداخله‌ای سلامت قرار می‌گیرند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، مهندس ماریا خویش دوست در جمع روسای آموزش‌وپرورش مناطق مختلف شهرستان دشتستان، افزود: هدف از اجرای برنامه‌های مداخله‌ای در مدارس، ارتقای سلامت دانش آموزان می‌باشد.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان با اشاره به اینکه كودكان و نوجوانان آینده‌سازان كشورند و سلامت جسمي، رواني و اجتماعي آنان تضمین‌کننده سلامت حال و آينده جامعه است عنوان داشت: در سال تحصیلی جدید، بیش از ۴۵ هزار دانش‌آموز تحت پوشش برنامه‌های مداخله‌ای سلامت قرار می‌گیرند.
مهندس ماریا خویش دوست افزود: با توجه به اینکه جمعیت زیادی از مهم‌ترین گروه سنی کشور در مدارس مشغول به تحصیل هستند، توجه به بهداشت و سلامت این گروه، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با همکاری وزارت آموزش‌وپرورش برنامه‌های مداخله‌ای مختلفی (مکمل یاری با قرص آن و ویتامین D، بلوغ دختران ششم ابتدایی، طرح عاری از پوسیدگی دندان، وازنیش فلوراید و تربیت سفیر سلامت دانش‌آموزی) برای مقاطع مختلف تحصیلی با توجه به گروه هدف در مدارس اجرا می‌کنند.
وی همچنین تصریح کرد: دانش آموزان چون در سن فراگيري هستند قادرند آموزش‌های بهداشتي را به‌خوبی بياموزند و بكار گيرند و به خانواده و اجتماع خود انتقال دهند.
گفتنی است، در شهرستان دشتستان در سال تحصیلی ۹۷-۹۶، بیش از ۹۰ درصد از برنامه‌های مداخله‌ای سلامت دانش آموزان اجرایی شده است.
 
انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
دانش‌آموزان     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   15 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱۰

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >