مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در امور ایثارگران :
خانواده معظم شهدا گنجینه ارزشمند جامعه اند

17 اسفند 1394
مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در امور ایثارگران گفت : شهدا ، جانبازان و خانواده معظم آنها گنجینه‌های ارزشمند جامعه ما هستند که باید مورد تکریم و تجلیل قرار گیرند .

مهدی مرکبی با حضور در بندر دیر در دیدارهای جداگانه با خانواده شهید عبدالحسین فخرایی و جانباز حمزه حقیقت از کارکنان شبکه بهداشت و درمان این شهرستان افزود: باعث افتخار ما هست که در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر همکار هشت شهید ، 280 جانباز ، 35 آزاده ، 45 فرزند شهید و بیش از هزار رزمنده دوران دفاع مقدس بوده و هستیم .
وی با بیان اینکه یکی از برنامه‌هایی که مورد تاکید رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است و به طور مستمر نیز برگزار می‌شود دیدار با همکاران ایثارگر و خانواده معظم آنها است ، گفت : این برنامه‌ها مصداق کامل فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهیدان در جامعه است .
وی افزود : مقام معظم رهبری همواره بر زنده نگهداشتن یاد شهدا تاکید دارند و فضیلت این مهم را کمتر از شهادت نمی‌دانند و لازم است که ما نیز در راستای ایجاد جامعه ولایی که مورد نظر شهدا گرانقدر است از هیچ تلاشی فروگزاری نکنیم .
دبیر شورای خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در این دیدارها با تاکید بر تکریم و تجلیل از خانواده معظم ایثارگران گفت : ما امروز در بندر دیر مهمان دو همکار بزرگوار بودیم که یکی برادرش در دوران دفاع مقدس با اهدا خون پاکش از کیان جمهوری اسلامی دفاع کرد و دیگری خود درعرصه کارزار جنگ نابرابر در مقابل دشمن بعثی تا پای جان جنگید و در این راه به مقام ایثارگری و جانبازی نایل آمد .
حجت‌الاسلام محمود عبدالهی عرصه‌ی پاسداری از دین خدا و سربازی در راه عزَت ، استقلال و حفظ امنیت ایران اسلامی را ثمره ایمان، ایثار و جوانمردی دانست و اظهار کرد : این ویژگی‌ها را رزمندگان اسلام در حماسه هشت سال دفاع مقدس با تمام وجود معنی کردند و در این مسیر نورانی سرو جان در طبق اخلاص گذاشتند و عاشقانه و عارفانه به وصال حق رسیدند و جاودانه شدند و یا به مقام ایثارگری و جانبازی نائل شدند .
در این دیدار محمد فخرایی برادر شهید عبدالحسین فخرایی در خصوص برادر شهیدش گفت : برادرم در سال‌های دفاع مقدس ۵ بار به جبهه اعزام شد که در آخرین بار در شب سوم ماه مبارک رمضان برابر با سی فروردین سال 67 در حالی که برای عبادت پروردگار وضو گرفته بود ، در منطقه قصبه وضوی عبادتش به وضوی شهادت مبدل شد و یکی از یاران مخلص و بی ریای امام خمینی (ره) ، شربت شهادت نوشید و چند روز پس از شهادتش ، تنها فرزندش «حسین » دیده به جهان گشود که او نیز متاسفانه سال گذشته بر اثر سانحه تصادف در مسیر جاده ساحلی دارفانی را ودا گفت .
حمزه حقیقت جانباز دوران دفاع مقدس نیز ضمن تشکر از حضور مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در امور ایثارگران و همچنین دبیر شورای خیرین سلامت این دانشگاه برای حضور در بندر دیر و دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران شاغل در شبکه بهداشت و درمان این شهرستان ، به ذکر خاطراتی از دوران دفاع مقدس پرداخت .
گفتنی است 9 نفر جانباز ، یک نفر فرزند شهید و 5 نفر از خانواده شهدا در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر شاغل اند.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

کلمات کلیدی:
دیدار     شهدا     شهید.عبدالحسین.فخرایی     حجت‌الاسلام.محمود.عبدالهی        

تاریخ بروز رسانی:   17 اسفند 1394

تعداد بازدید:   ۴۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >