وزیر بهداشت در شهرستان دشتی: طرح تحول سلامت شاخص‌های بهداشتی را ارتقا داده است

27 ارديبهشت 1396
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طرح تحول نظام سلامت یکی از بهترین طرح‌ها در حوزه سلامت است که باعث ارتقای شاخص‌های سلامتی شده و در آینده نزدیک شاهد تحول بسیار خوبی در حوزه سلامت استان بوشهر خواهیم شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی، دکتر سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در آیین افتتاح پروژه‌های بهداشت و درمان شهرستان دشتی افزود: کارهای انجام‌شده در بیمارستان زینبیه خورموج و سایر مراکز بهداشتی و درمانی این شهرستان حق طبیعی مردم عزیز این شهرستان است.
وی افزود: به‌زودی 6 تخت ای سی یو ویژه بزرگ‌سالان و سه تخت ای سی یو ویژه کودکان در بیمارستان زینبیه خورموج راه‌اندازی خواهد شد و از اعزام بسیاری از بیماران به مرکز استان جلوگیری خواهد شد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: با معین نفت شدن بیمارستان زینبیه خورموج زمینه برای جذب پزشکان متخصص بیشتری فراهم‌شده و سعی می‌شود در مهرماه امسال پزشکان متخصص موردنیاز این بیمارستان تأمین شود.
دکتر هاشمی افزود: تلاش می‌شود کمبود نیروی انسانی متخصص و پرستار و نیروهای خدماتی و پشتیبانی این بیمارستان نیز با حمایت مجلس شورای اسلامی و سازمان مدیریت و برنامه کشور تأمین و جذب شو د.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: تلاش‌های خوبی که انجام گرفت بیمارستان زینبیه (س) به‌عنوان بیمارستان معین شرکت نفت معین شد و این سرآغاز خوبی برای توسعه شهرستان دشتی بشمار می‌رود.
وی افزود: تشکر ویژه‌ای از دکتر شهریاری نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی دارم که در پیگیری امور حوزه سلامت بسیار پرتلاش بودند و با حمایت‌های ایشان کارهای خوبی انجام شد.
دکتر علیرضا رییسی افزود: اقدامات خوبی در سراسر استان و ازجمله در شهرستان دشتی انجام‌گرفته به‌طوری‌که در جهت توسعه حوزه بهداشت تا پایان دولت همه خانه‌های بهداشت بازسازی، نوسازی یا ایجاد می‌شوند.
وی در مورد دستگاه سی‌تی‌اسکن گفت: این دستگاه تنها یک وسیله تشخیصی نیست بلکه وجود آن باعث می‌شود از بسیاری از اعزام‌ها جلوگیری شود.
دکتر رئیسی تصریح کرد: هشت تخت ویژه بزرگ‌سالان و سه تخت ویژه نوزادان به تخت‌های این بیمارستان افزوده شد.
وی همچنین از افتتاح همزمان مراکز خدمات جامع سلامت دهان و دندان استان در شهرستان دشتی خبر داد.
نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه سی‌تی‌اسکن بیمارستان زینبیه (س) یکی از بهترین و مجهزترین انواع این دستگاه در کشور است.
سید کمال‌الدین شهریاری افزود: از دکتر هاشمی به خاطر تحولی که در حوزه سلامت در کل کشور ایجاد نموده است به‌عنوان یک نماینده مجلس تشکر می‌کنیم.
وی با اشاره به افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت در شهر خورموج و پانسیون پزشکان مرکز خدمات جامع سلامت کاکی گفت: شایسته است اعتبارات لازم جهت تکمیل و تجهیز پانسیون شماره دو پزشکان بیمارستان زینبیه (س) هر چه زودتر تخصیص یابد.
وی همچنین افزود: یکی از خواسته‌های مردم ایجاد مرکز بیماری‌های اعصاب و روان است و از 2 هزار و صدوبیست پرونده معلولیت در شهرستان دشتی تعداد 400 پرونده مربوط به معلولیت روان است.


انتهای پیام/ م.ا 3040

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.