رییس شبکه بهداشت دشتستان: زنان باردار و شیرده نیازمند دشتستان سبدهای تغذیه‌ای دریافت کردند

3 تير 1396
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با اشاره به توزیع سبدهای تغذیه‌ای بنیاد علوی در دشتستان گفت: زنان باردار و شیرده نیازمند دشتستان سبدهای تغذیه‌ای دریافت کردند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، دکتر حسین دارابی اظهار داشت: در راستای برنامه حمایتی تغذیه‌ای بنیاد علوی زیر نظر دفتر مقام معظم رهبری به‌منظور حمایت از زنان نیازمند باردار و شیرده که هر دو ماه یک‌بار انجام می‌شود، تعداد ۳۵۶ سبد کالا با همکاری واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان توزیع شد.
وی، هدف این برنامه را ارتقای سطح سلامت تغذیه‌ای زنان باردار و شیرده عنوان کرد و افزود: غذایی که در دوران بارداری مصرف می‌شود نیازهای تغذیه‌ای مادر و همچنین رشد جنین را تأمین می‌کند ولی متأسفانه محرومیت‌های اقتصادی و درآمد پایین در بسیاری از موارد منجر به کاهش توان خرید مواد غذایی مناسب و باارزش می‌شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: اولین مرحله توزیع سبد مواد غذایی بنیاد علوی در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، در سال ۸۸ همزمان با ۵ شهرستان در استان بوشهر انجام شد.
وی گفت: مادران باردار و شیرده با شاخص بهداشتی پایین، نظیر وزن کمتر از ۴۵ کیلوگرم، وزن‌گیری نامطلوب، دوقلویی و چند قلویی که ازنظر وضعیت اقتصادی دچار مشکل باشند، توسط مراقبین سلامت و بهورزان شناسایی و به ستاد شبکه معرفی می‌شوند که به مدت یک سال تحت پوشش این برنامه تغذیه‌ای قرار می‌گیرند و هر مادر باردار و شیرده طی این دوره شش سبد غذایی که هر دوره شامل دو سبد غذایی است دریافت می‌کند.
دکتر دارابی خاطرنشان کرد: بر اساس پایش‌های انجام‌گرفته از زنان باردار و شیرده در این طرح حمایتی، نشان‌دهنده وزن‌گیری مطلوب آن‌ها در زمان بارداری و شیردهی است.
وی گفت: در این دوره ۳۶۵ سبد کالا مربوط به ماه‌های فروردین و اردیبهشت که شامل ۱۴ قلم مواد غذایی است، بین ۱۷۸ زن باردار و شیرده نیازمند توزیع‌شده است.
انتهای پیام/ س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.