موسسه خیریه در بیمارستان‌های گناوه راه‌اندازی می‌شود

17 امرداد 1396
دبیر مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: بر اساس سیاست وزارت بهداشت در جوار هر بیمارستان این استان یک موسسه خیریه سلامت بیمارستانی ایجاد می‌شود.

حجت‌الاسلام محمود عبدالهی در نشست مجمع عمومی موسسه خیریه‌ای بیمارستان‌های امیرالمؤمنین (ع) و سوانح و سوختگی چرومی گناوه افزود: دایر شدن این موسسه اقدامی ارزشمند و بزرگ است که توسط خود مردم اداره می‌شود و کمک شایانی در خدمت‌رسانی هرچه بیشتر بیمارستان‌ها به بیماران خواهد کرد.
وی اظهار کرد: ایجاد هرگونه موسسه درمانی که در 3 قالب دولتی، خصوصی و خیریه است باید با هماهنگی و دارای مجوز باشد.
حجت‌الاسلام عبدالهی، به مساعدت‌های خیرین در عرصه سلامت اشاره کرد و افزود: در سال 95 خیرین کمک‌های خوبی در زمینه‌های مختلف ازجمله اهدای زمین، ساخت‌وساز و تجهیزات به ارزش ریالی 180 میلیارد ریال کردند و امسال نیز با رشد خوبی روبرو شده است.
 مشاور و دبیر مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر به طرح موفق تحول نظامت سلامت اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح بار مالی زیادی که بر بیماران تحمیل‌شده بود، برداشته شد.
وی تصریح کرد: به‌منظور توازن در زمینه بهداشت و درمان شهرستان‌های استان همه نیازمندی‌های اولویت‌دار به تفکیک شناسایی‌شده است
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری گناوه گفت: در اجرای طرح تحول نظام سلامت اقدام‌های خوبی در سطح کشور به‌ویژه در این شهرستان انجام‌شده اما نیاز است که خدمات و گام‌های بیشتری در این منطقه برداشته شود.
حسین امیری افزود: فرمانداری آماده هرگونه همکاری در راه‌اندازی موسسه‌های خیریه در بیمارستان‌های این شهرستان است.
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه نیز گفت: در این شهرستان خیرین زیادی وجود دارد که کارهای عام‌المنفعه زیادی به‌ویژه در عرصه سلامت ارایه دادند.
دکتر علی زکی زاده افزود: به‌منظور تکریم ارباب‌رجوع و وضعیت خدمات‌دهی به بیماران در بیمارستان‌های این شهرستان یک مسئول به‌صورت مستقیم تعیین‌شده است.
وی اظهار کرد: شبکه بهداشت و درمان آماده دریافت پیشنهادها و انتقادها است و در صورت هرگونه مشاهده مشکلات و کم‌کاری در مراکز اطلاع دهند تا رسیدگی شود.
این مقام مسئول گفت: جایگاه بیمارستان که به دلیل مسافت زیاد و دوری متخصصان از فضای داخل شهر یکی از معضلات اساسی بخش درمان در شهرستان گناوه است باید با همکاری همه نهادها به‌زودی رفع شود.
دکتر زکی زاده افزود: مسائل و مشکلات ماندگاری پزشکان متخصص ازجمله مسکن، آموزش، خدمات تفریحی، رفاهی و بخصوص جذب بیمار باید مدنظر قرار بگیرد تا حضور متخصصان در شهرستان افزایش و مدت ماندگاری آنان نیز بیشتر شود.
انتهای پیام/ د.ج 4060

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.