فرماندار دیّر: اجرای طرح تحول سلامت یک کار ارزشی و کم‌نظیر است

4 شهريور 1396
فرماندار شهرستان دیر گفت: اجرای طرح تحول سلامت یک کار ارزشی و کم‌نظیر است و طی چند سال اخیر با تلاش‌های صورت گرفته، تحول عظیمی در عرصه سلامت ایجادشده است.

حمزه اعتماد با حضور در مرکز خدمات جامع سلامت حضرت مهدی (عج) دیّر با تقدیر از فعالیت شبانه‌روزی پزشکان این مرکز گفت: یکی از بسترهای توسعه حوزه سلامت توجه و تکریم پزشکان و کادر بهداشت و درمان است و روز پزشک بهانه شایسته‌ی است که تلاش‌های ارزنده این عزیزان موردتوجه و تقدیر قرار گیرد.
وی افزود: من به‌نوبه خود قدردان تلاش دلسوزانه پزشکان شهرستان دیّر که در تمام ساعات شبانه‌روز با تمام وجود در خدمت بیماران و نیازمندان هستند و نقش طبیبانه خود را با سربلندی ایفا می‌کنند، هستم.
وی با اشاره به جایگاه والای پزشکان در جامعه گفت: پزشکان تلاشگر عرصه سلامت در نزد مردم این شهرستان از جایگاهی رفیع برخوردارند و مردم به آنان اعتماد کامل دارند.
فرماندار دیّر بابیان اینکه اجرای طرح نظام سلامت یک کار ارزشی و کم‌نظیر است، گفت: یکی از اهداف اجرای طرح تحول نظام سلامت رضایت‌مندی مردم است که دولت تدبیر و امید در این بخش موفق بوده است و باعث کاهش پرداخت هزینه درمانی توسط مردم شده است.
اعتماد با تأکید بر تأمین کادر درمانی تخصصی موردنیاز شهرستان دیّر گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر همکاری خوبی در این زمینه داشته است و دولت تدبیر و امید با افتتاح و بهره‌برداری از بیمارستان امام هادی (ع) دیر به انتظار سه دهه مردم این شهرستان پایان داد و با برنامه‌ریزی انجام‌شده امکان حضور پزشکان متخصص و ارایه خدمات تخصصی پزشکی در درمانگاه این بیمارستان فراهم‌شده است.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر نیز ضمن تقدیر از حضور فرماندار در مرکز خدمات جامع سلامت حضرت مهدی (عج) دیّر از تحت پوشش قرار گرفتن صددرصدی جمعیت شهرستان دیر در برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع خبر داد و گفت: سالانه حدود 120 هزار نفر از شهروندان از خدمات پزشک خانواده بهره‌مند می‌شوند و سعی بر آن است با ارایه خدمات بهداشتی درمانی در سطح اول نظام ارجاع از هزینه پرداختی مردم بابت درمان کم کنیم.
زهرا دریانورد به بخشی از خدمات حوزه سلامت اشاره و اظهار کرد: دایره خدمات حوزه سلامت از قبل از تولد تا بعد از مرگ گسترده است و با اجرای برنامه‌های مختلف بهداشتی درمانی، مراقبت‌های لازم توسط همکاران تلاشگر این حوزه به شهروندان ارایه می‌شود.
وی بابیان اینکه چهارده پزشک عمومی در مراکز خدمات جامع سلامت تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر فعال هستند، گفت: در تمامی پنج مرکز خدمات جامع سلامت تحت پوشش، پزشکان به‌صورت 24 ساعته بیتوته بوده و خدمات درمانی به بیماران ارایه می‌دهند.
مدیر داخلی بیمارستان امام هادی (ع) دیر نیز در دیدار فرماندار با پزشکان این بیمارستان ضمن تبریک روز پزشک، گفت: با راه‌اندازی درمانگاه بیمارستان 9 نفر پزشک متخصص شامل جراح، زنان و زایمان، داخلی، پوست، گوش حلق و بینی، قلب، اعصاب و روان، اطفال و مغز و اعصاب در این درمانگاه حضور دارند و خدمات تخصصی به مراجعین ارایه می‌دهند.
احمد آخوندی با اشاره به مشکلات بیمارستان‌های تازه تأسیس گفت: از مردم خوب شهرستان که از زمان افتتاح و راه‌اندازی بیمارستان همواره در کنارمان بوده‌اند تشکر می‌کنم و درخواست می‌کنم تا راه‌اندازی کامل بیمارستان صبر و حوصله به خرج دهند و در رفع مشکلات یاریگرمان باشند.
فرماندار دیّر در زادروز شیخ‌الرییس ابوعلی سینا و روز پزشک با حضور در مرکز خدمات جامع سلامت حضرت مهدی (عج) دیّر، بیمارستان امام هادی (ع) و مطب‌های بخش خصوصی با پزشکان دیدار و روز پزشک را به آنان تبریک گفت.

انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.