عوامل زیان‌آور محیط کارگاه‌های فنی و تولیدی شهرستان بوشهر شناسایی می‌شوند

5 دی 1396
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: طرح ضربتی بازدید کارشناسان بهداشت حرفه‌ای از کارگاه‌های فنی و تولیدی شهرستان بوشهر اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی افزود: کلیه کارگاه‌های کوچک تولیدی و خدمات فنی شهرستان بوشهر که دارای شاغلین کمتر از 20 نفر هستند طی یک طرح ضربتی توسط بازرسین بهداشت حرفه‌ای مرکز بهداشت مورد بازدید قرارگرفته و فرم بازدید کارگاه‌های تک‌واحدی یا چند واحدی برای آنها تکمیل می‌شود.
وی اضافه داشت: با توجه به اینکه بیش از 90 درصد کل کارگاه‌های موجود را کارگاه‌های کوچک تشکیل می‌دهند و همچنین بیش از 80 درصد کارگران تحت پوشش در این کارگاه‌ها مشغول بکار هستند، اهمیت توجه به عوامل زیان‌آور محیط کار این مشاغل حائز اهمیت است.
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: کارشناسان بهداشت حرفه‌ای این مرکز در دو نوبت اردیبهشت‌ماه و آذرماه از تمام کارگاه‌ها و صنوف حرفه‌ای بازدید به عمل می‌آورند.
مهندس حسن فخرایی افزود: هدف از اجرای این طرح، ارتقای آگاهی متصدیان و کارگران شاغل در کارگاه‌های فنی و تولیدی در زمینه رعایت موازین بهداشتی و ایمنی مرتبط با شغل خود بوده و در کنار آن شناسایی عوامل زیان‌آور محیط‌های کارگری و پیگیری جهت رفع نواقص بهداشتی موجود در کارگاه‌ها است.
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر بیان داشت: در این طرح تعداد 30 کارشناس بهداشت محیط و حرفه‌ای در دو شیفت صبح و عصر و در قالب 45 اکیپ بازرس در کارگاه‌های فنی و تولیدی بازدید نموده و ضمن تکمیل چک‌لیست‌های مرتبط آموزش‌های لازم را در زمینه انجام معاینات دوره‌ای کارگران، بیماری‌های شغلی، عوامل زیاد آور محیط کار و ... به متصدیان و کارگران شاغل ارائه خواهند کرد.

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.