آیین معارفه پزشکان متخصص جدید شهرستان دشتی برگزار شد

29 بهمن 1393
آیین معارفه متخصصان جدید بیمارستان زینبیه(س) خورموج با حضور مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی و شهرستان دشتی برگزارشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در آیین معرفی 10 پزشک متخصص بیمارستان زینبیه خورموج که در فرمانداری دشتی برگزار شد، اظهارداشت: مهم‌ترین اهداف مجموعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی خدمت به مردم و افزایش رضایت‌مندی است.
دکتر علیرضا رئیسی افزود: پس از ابلاغ سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری در حوزه سلامت، امسال شاهد تحولات بسیار چشم‌گیر و گسترده‌ای در حوزه سلامت در سطح کشور بودیم.
این مقام مسؤول‌تصریح کرد: قبل از اجرای تحول نظام سلامت وضعیت هزینه‌های بهداشت کمرشکن شده بود و هزینه‌ها به حدی بود که خانواده را به زیر خط فقر می‌کشاند، بی‌انگیزگی و کمبود امکانات آزار دهنده بود و اگر امروز موفقیتی در بخش سلامت وجود دارد مربوط به نظام و کل کشور است.
دکتر رئیسی اضافه‌کرد: با اجرای طرح سلامت 7 میلیون نفر از افرادی که فاقد بیمه بودند؛ بیمه شده و در حال حاضر تمام مردم ایران دارای دفترچه بیمه هستند و امکان بیمه شدن برای همه مردم به صورت رایگان وجود دارد.
وی ضمن تقدیر از مقام معظم رهبری که بانی طرح تحول نظام سلامت در جامعه بودند افزود: 60 درصد افرادی که برای نخستین‌بار در کشور دارای دفترچه بیمه شده‌اند در مدت زمان کوتاهی به دلیل بیماری‌هایی که از قبل داشته‌اند در بیمارستان‌ها بستری شدند که اهمیت این خدمات را نشان می‌دهد.
دکتر رئیسی طرح تحول نظام سلامت را طرحی جوان عنوان‌کرد و گفت: این طرح جای نقد، بررسی و اصلاح دارد که برای نقد باید دو وجه آن که مردم و ارایه دهندگان خدمت درمانی مد نظر قرار بگیرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر یکی از معضلات کشور را آمار بالای سزارین دانست و افزود: در کشور بیش از 65 درصد زایمان‌ها به روش سزارین است و در استان بوشهر این رقم 60 درصد است هرچند یک سال از اجرای طرح نگذشته که از حدود 7هزار و 800 زایمانی که در استان بوشهر صورت گرفته بیش از چهار هزار و 700 زایمان طبیعی بوده و آمار سزارین در استان بوشهر به کمتر از بیش از 50 درصد کاهش یافته است.
دکتر رئیسی با بیان اینکه دشتی یکی از شهرستان‌های موفق در زمینه کلینیک ویژه است، اضافه کرد: در تمام شهرستان‌‎های استان کلینیک ویژه فعال شده که در طول تاریخ دانشگاه علوم پزشکی بی‌سابقه است.
وی با اشاره به اینکه اعتبار خوبی توسط فرماندار دشتی به حوزه سلامت تخصیص یافته است، افزود: به گواه کارشناسان ستادی، عملکرد و حضور بازرسین وزارت بهداشت و درمان، دشتی یکی از شهرستان‌های موفق در طرح تحول بوده است.
وی افزود: در دشتی 50 بیماری دیالیزی وجود دارد که طبق استاندارد نیاز به شش تخت دارند و در همین ارتباط وزیر برای اهدای 12 دستگاه دیالیز به دشتی موافقت کردند که در آینده نه تنها بیماران شهرستان بلکه دیگر شهرستان‌های استان نیز می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.
در پایان نیز از 10 پزشک متخصص جدید الورود به دشتی استقبال و هدایایی به آنان اهدا شد.
انتهای پیام /م.ا 1029

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.