پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر میزبان شهید گمنام می‌شود

2 آذر 1395
پیکر مطهر شهید گمنام به‌زودی در فضای مقابل مسجد حضرت نبی اکرم (ص) سایت پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاک‌سپاری خواهد شد.

قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در نشست هماهنگی مراسم تدفین پیک مطهر شهید گمنام در این دانشگاه گفت: تدفین شهدای گمنام در سایت پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مایه خیروبرکت برای این دانشگاه است.
دکتر حیدر عزیز نژاد افزود: شهادت نتیجه سلامتی روان، روحیه شجاعت و انتخاب آگاهانه است، مقاومت و پویایی جامعه را به دنبال داشته و ترویج فرهنگ شهادت و ایثار در فضای دانشگاهی ضروری است.
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: شهدا سرمايه و ذخاير عظيم هر ملتي هستند كه بايد تا آنجا كه ممكن است از اين سرمایه‌ها براي جامعه و نسل‌های آينده به‌عنوان الگو و اسوه بهره گرفت.
حضور پیکر مطهر شهدا در مراکز آموزش عالی یکی از راه‌های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است
مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر نیز در این نشست گفت: بی‌شک ترويج فرهنگ ايثار و شهادت از راه‌های متعددي امکان‌پذیر است که يکي از مؤثرترين آنها حضور پیکر مطهر شهدا در مراکز آموزش عالي و دانشگاه‌ها می‌باشد.
حجت‌الاسلام عباس دشتی افزود: علی‌رغم تحولات عظیمی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در دانشگاه‌ها به وجود آمده است شهدا ضمانت عزت و اقتدار و مصونیت اخلاقی در جامعه علمی خواهند بود.
وی تصریح کرد: امروز دانشگاه‌های ما نیازمند همت همت‌ها، اخلاص کاوه‌ها، توکل باکری، ابتکار باقری‌ها، مسئولیت‌پذیری زین‌الدین‌ها، سخت‌کوشی خرازی‌ها، ایمان صیادها و چمران‌هاست.
مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر اظهار کرد: ایثار و شهادت در شمار عالی‌ترین مفاهیم الهی و حاصل متعالی‌ترین ارزش‌هایی است که می‌تواند جامعه انسانی را به تکامل و تعالی برساند و والاترین برکات را به آن ببخشد.
حجت‌الاسلام عباس دشتی بابیان اینکه پیام و آرمان شهدا به دلیل عظمت مرتبه‌ای که شهدا بدان دست‌ یافته‌اند، عالی‌ترین پیام‌ها و از جنس پیام انبیا الهی است، اضافه کرد: شهدا برگزیدگان نسل خود بوده‌اند و اصلی‌ترین پیام آنها برای نسل امروز پیمودن طریق الی الله، طریق عزت، آزادگی، سعادت و سربلندی دنیا و آخرت است.
وی تصریح کرد: در شرایط کنونی، نیاز روزافزون نسل جوان به ارزش‌های متعالی اسلامی در جهت پیمودن مسیر پیشرفت همه‌جانبه و تحقق تمدن عظیم اسلامی ضروری است.
مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر افزود: امروزه با تهاجم فرهنگی دشمنان و تلاش مذبوحانه ایادی داخلی آنان در جهت جدایی آینده‌سازان کشور از ارزش‌های والای انقلاب اسلامی مواجهه هستیم.
وظیفه ترویج فرهنگ شهادت و ایثار بر عهده دلسوزان نظام است
حجت‌الاسلام عباس دشتی اظهار کرد: ترویج فرهنگ شهادت و ایثار و مقاومت به‌عنوان والاترین میراث انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس وظیفه‌ای است که بر عهده دلسوزان نظام است.
مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر خاطرنشان کرد: حضور پیکر مطهر شهدا بهترین تذکر به همه دانشگاهیان از استاد تا دانشجو است که مبادا اهداف واقعی خود را گم کنیم.
انتهای پیام / م.غ 1023
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
تدفین     شهدای.گمنام     پردیس     دکتر.حیدر.عزیزنژاد     حجت‌الاسلام.عباس.دشتی    

تاریخ بروز رسانی:   2 آذر 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >