رعایت اصول ایمنی در مواد غذایی و بهداشتی ضامن ارتقای سلامت جامعه است

28 آذر 1395
کارشناس مسئول واحد مواد غذایی و بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: رعایت اصول ایمنی در مواد غذایی و بهداشتی ضامن ارتقای سلامت جامعه است.

مهندس علی‌اکبر سلیمی‌فرد در نشست هم‌اندیشی بررسی مشکلات کارخانه‌ها و کارگاه‌های غذایی و بهداشتی شهرستان دشتستان افزود: این نشست باهدف ساماندهی و بررسی مشکلات و همچنین ارتقای سطح ایمنی محصولات غذایی و بهداشتی کارخانه‌ها و کارگاه‌های غذایی و بهداشتی شهرستان دشتستان برگزار شده است.
کارشناس آموزشی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: چهاراصل مدیریتی، بهداشتی، زیست‌محیطی و ایمنی از الزامات اصلی ارتقای سطح ایمنی محصولات غذایی و بهداشتی است.
دکتر عباس مرشدی با بیان اینکه تعامل مسئولین فنی و مدیران کارخانه‌های مواد غذایی و بهداشتی سرلوحه رسیدن به 4 اصل مدیریتی، بهداشتی، زیست‌محیطی و ایمنی است افزود: رعایت اصول تولید بهینه، کنترل نقاط بحران و خطر و همچنین برنامه‌های پیش‌نیازی کارخانه‌ها و کارگاه‌ها از مقدمات و اصول رسیدن به ارتقای سلامت در محصولات غذایی و بهداشتی هستند.
وی تصریح کرد: برای ارتقای وضعیت موجود و رسیدن به استانداردهای مصوب کشوری، همکاری بیشتر مدیران، کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی با معاونت غذا و دارو و مسئولین شبکه بهداشت و درمان ضروری است.
کارشناس آموزشی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: حضور مدیران کارخانه‌ها و کارگاه‌ها در جلسات و تشکیل کمیته ارتقای سلامت در محیط کار می‌تواند به شناخت مشکلات این بخش کمک کرده تا گام‌های بهتری برای بهینه کردن مواد غذایی و بهداشتی برداشت.
گفتنی است در این نشست کارشناس آموزشی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، کارشناسان واحد مواد غذایی و بهداشتی و آرایشی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان و همچنین مسئولین فنی کارخانه‌ها و کارگاه‌های غذایی و بهداشتی این شهرستان حضور داشتند.
این نشست با همکاری معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان برگزار شد.

انتهای پیام/ س.غ 3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست.هم‌اندیشی     مهندس.علی‌اکبر.سلیمی‌فرد     دکتر.عباس.مرشدی     شبکه.بهداشت‌درمان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   28 آذر 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >