سازمان‌های مردم‌نهاد نقشی مهم در تقویت سرمایه‌های اجتماعی دارند/گزارش تصویری

15 دی 1395
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر گفت: تشکل‌های غیردولتی و سازمان‌های مردم‌نهاد (سمن‌ها) نقشی مهم در تقویت سرمایه‌های اجتماعی دارند.

فاطمه دهقانی در نشست سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه سلامت استان بوشهر افزود: سلامت اجتماعی که برخی سمن‌ها به آن می‌پردازند در تقویت و ارتقای سرمایه‌های اجتماعی مؤثر هستند.
وی با اشاره به اجرای مرحله دوم طرح امید اجتماعی باهدف تقویت سرمایه‌های اجتماعی در سال جاری در استان بوشهر بیان کرد: سلامت اجتماعی از مؤلفه‌های اصلی سرمایه اجتماعی به شمار می‌رود و ضعف در این زمینه باعث گرفتاری در دام آسیب‌های اجتماعی می‌شود.
دهقانی اظهار کرد: ارایه آموزش‌های تخصصی سازمان‌های مردم‌نهاد به‌ویژه در حوزه سلامت و شبکه‌سازی در امور سمن‌ها از ضرورت‌هایی است که باید موردتوجه قرار گیرد.
وی اظهار کرد: یکی از موفقیت‌های دولت یازدهم در تشکیل سازمان‌های مردم‌نهاد است به‌گونه‌ای که امروز به شکل قابل‌توجهی نسبت به گذشته تعداد این تشکل‌ها افزایش‌یافته است.
دهقانی با تأکید بر اینکه هدف مسئولان دولت یازدهم تنها افزایش تعداد سازمان‌های مردم‌نهاد نیست، اظهار کرد: توانمندسازی و تقویت تشکل‌های مردم نهادی که با اعتماد به دولت در تلاش برای گام برداشتن در مسیر توسعه هستند از هدف‌های این دولت به شمار می‌رود.
قائم‌مقام دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: افزایش آگاهی مردم نسبت به مسئله بهداشت و سلامت و پیشگیری از عمده مسئولیت‌های حوزه بهداشت است.
دکتر حیدرعزیزنژاد افزود: ماهیت سازمان‌های مردم‌نهاد به معنی این است که ما آماده‌ایم به‌صورت داوطلبانه در بخش‌های مختلف در کنار دولت فعالیت کنیم.
وی بابیان اینکه شفاف‌سازی و غیر وابسته بودن از هدف‌های مهم تشکل‌های غیردولتی است اظهار کرد: تلاش می‌شود سمن‌های مختلف حوزه سلامت در هر نشستی فعالیت خود را بیان کنند.
دکتر عزیز نژاد گفت: بر اساس تصمیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار است در راستای کمک به بیمارستان‌ها در کنار هر بیمارستان دولتی یک موسسه خیریه‌ای تشکیل شود که به این وسیله از کمک و همت خیران بهره‌گیری می‌شود.
وی افزود: با توجه به طلب یکهزارو 100 میلیارد ریالی دانشگاه علوم پزشکی از بیمه‌ها ولی نمی‌توان خدمات درمانی را به مردم تعطیل کرد.
دکتر عزیز نژاد اظهار کرد: سمن‌های سلامت با آگاه‌سازی مردم در این بخش می‌توان گام‌های مؤثری در پیشگیری و صرفه‌جویی هزینه‌های درمانی بردارند.
وی تأکید کرد: حضور خیران در کنار بخش بهداشت و درمان بسیاری از مشکلات این بخش را برطرف می‌کند.
انتهای پیام/ م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     سازمان‌های.مردم‌نهاد     فاطمه.دهقانی     دکتر.حیدر.عزیزنژاد        

تاریخ بروز رسانی:   15 دی 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >