رئیس بیمارستان شهدای خلیج فارس:
علاوه بر درمان پزشکی مشاوره های معنوی به بیماران نیز لازم است

19 دی 1395
رئیس بیمارستان شهدای خلیج فارس گفت: در بیمارستان ها علاوه بر درمان پزشکی، مشاوره های معنوی به بیماران نیز لازم است.

دکتر علیرضا حاجیونی در نشست ستاد اقامه نماز بیمارستان شهدای خلیج فارس اظهار داشت: در بسیاری از بیمارستانهای اروپایی وقتی یک بیمار صعب العلاج از درمان خود نا امید می شود متولیان دینی که در بیمارستان مستقر هستند ضمن مشاوره های معنوی به بیماران، امید زنده بودن به آنان می دهند و زمینه آرامش روحی و روانی‌ بیماران را فراهم می کنند.
وی با استقبال از طرح سلامت معنوی در بیمارستان‌ها افزود: اساتیدی که درون استان وجود دارند ذخایر این استان هستند و باید از وجود آنان در راستای اجرای طرح سلامت معنوی در بیمارستان‌ها استفاده شود.
دکتر حاجیونی خاطر نشان کرد: حوزه فرهنگ حوزه بسیار مهمی است و باید همه کسانی که در بیمارستان فعالیت می کنند در این حوزه مشارکت داشته باشند و مشکلات موجود در این زمینه را با همکاری و همراهی یکدیگر مرتفع سازند.
وی یکی از مشکلات بیمارستان را نبود مدیر فرهنگی دانست و افزود: نبود مدیر فرهنگی در بیمارستان، باعث کندی پیشرفت کارهای فرهنگی می شود که امید داریم با تعیین مدیر فرهنگی بیمارستان و اختصاص بودجه فرهنگی مشکلات بیمارستان در این زمینه به حداقل برسد.
دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه نیز گفت: فریضه نماز از برنامه های اصلی دین اسلام است که انسان را به نقطه اوج تعالی می رساند و می تواند در بر طرف کردن آلام بیماران بسیار مؤثر باشد.
حجت الاسلام مجتبی احمدی افزود: همانگونه که برای سلامت جسم، همه تجهیزات و امکانات  را فراهم می کنیم می بایست برای سلامت روح و تقویت معنوی بیماران، تمهیدات لازم در نظر گرفته شود و برنامه های خاصی در بیمارستان‌ها اجرا شود.
وی اظهار داشت: در قرآن بیش از 199 بار موضوع نماز مطرح شده که این نشان از اهمیت نماز و نیاز انسان به ارتباط با معبود دارد.
احمدی گفت: ستاد اقامه نماز دانشگاه این توفیق را داشته است که با راهنمایی‌های رییس دانشگاه و رییس شورای فرهنگی در 3 سال اخیر به عنوان دانشگاه برتر در زمینه اقامه نماز شناخته شود که این نشان می دهد مسئولان دانشگاه به امر نماز اهمیت می دهند.
وی افزود: ما در دانشگاه علوم پزشکی به روحانیانی که تنها به اقامه نماز جماعت بسنده کنند امتیازی قایل نیستیم و آنچه مهم است در کنار اقامه نماز باید ایده پردازی در زمینه مسایل فرهنگی نیز باشد که ما به لطف خدا در سطح بیمارستان‌ها و شبکه‌ها از طلبه های جوان و خوش فکر در زمینه مسایل فرهنگی استفاده می‌کنیم.
دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه اظهار داشت: برای پیشبرد کارهای دینی و فرهنگی سه عنصر فکر نبوی، قدرت علوی و ثروت خدیجه کبری (س) نیاز است که اگر یکی از این ها نباشد برنامه ها به نتیجه نخواهد رسید.
وی با تاکید بر اینکه در اصلاح ساختار و چارت بیمارستان، رابط فرهنگی باید به کارشناس فرهنگی و مدیر فرهنگی ارتقا پیدا کند افزود: مباحث فرهنگی در بیمارستان‌ها باید تقویت شود و در اجرای طرح سلامت معنوی کارشناسان روحانی تحت تعلیم کارشناسان متخصص ستاد اقامه نماز کشور قرار گرفتند که آموزش های لازم را در اختیار پرستاران و بیماران قرار دهند.
احمدی اظهار امیدواری کرد: با تشکیل شورای فرهنگی در بیمارستان و تعیین مدیر و کارشناس فرهنگی به تدریج مشکلات فرهنگی در بیمارستان ها مرتفع شود.
انتهای پیام. س/ ر 2050با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     ستاد.اقامه.نماز     دکتر.علیرضا.حاجیونی     بیمارستان.شهدای.خلیج‌فارس    

تاریخ بروز رسانی:   19 دی 1395

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >