تدوین سند جامع توسعه و استقرار ایمنی دانشگاه ضروری است

10 بهمن 1395
قائم‌مقام دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تدوین سند توسعه و استقرار ایمنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ضروری است.

دکتر حیدر عزیز نژاد در جلسه شورای مدیران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با موضوع بررسی وضعیت ابنیه آموزشی دانشگاه افزود: تدوین سند جامع توسعه و استقرار ایمنی دانشگاه از دستاوردهای بزرگ دانشگاه به‌حساب می‌آید که در حوزه‌های ایمنی و پرسنلی ضروری است.
وی با تأکید بر اینکه برنامه سند جامع استقرار ایمنی دانشگاه باید با برآورد هزینه همراه باشد، ادامه داد: پیشگیری از بروز حوادث بر هر اقدامی ارجح است و دراین‌ارتباط تدوین بیمه انبارها، مخزن‌ها، اماکن و ساختمان‌ها باید در این سند دیده شود.
دکتر عزیز نژاد اظهار کرد: همدلی و مشارکت در حوزه سلامت به‌عنوان یک اصل به شمار می‌آید که با استقامت در سخت‌ترین شرایط در انجام امور اهتمام لازم را اعمال کرد.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: ایمنی و سلامت محیط‌های کاری در جامعه با چالش جدی روبه‌رو است و استان بوشهر نیز در یک سال گذشته از این امر مستثنی نبوده است.
دکتر سید سجاد اقبالی حادثه بیمارستان شهید گنجی دشتستان، آتش‌سوزی برج عسلویه و پاساژ گناوه را ازجمله این موارد برشمرد و بر ایجاد فضای ایمن محیط‌های کاری تأکید کرد.
وی افزود: ازآنجایی‌که دانشگاه‌های علوم پزشکی فضایی عام‌المنفعه برای مردم است، تأمین امنیت و سلامت مردم، کارمندان و دانشجویان باید از استانداردهای بالای ایمنی و سلامت برخوردار شود.
دراین‌ارتباط برگزاری کارگاه‌های آموزشی اطفای آتش و اورژانس با مشارکت اداره کل آتش‌نشانی و دانشکده پیراپزشکی، بررسی وضعیت ایمنی دانشکده‌ها و استقرار اورژانس سیار درسایت پردیس، نصب کپسول‌های آتش‌نشانی و تدوین سند نهایی توسعه و استقرار سیستم ایمنی دانشگاه از سوی دانشکده بهداشت تا پایان بهمن ازجمله مصوبات این نشست بود.
همچنین ایمنی آزمایشگاه‌ها و تأمین امنیت دانشجویان و کارکنان آن در هنگام انجام کار، تدوین استاندارد فضاهای فیزیکی، مکان‌های آموزشی، اداری و خوابگاه‌ها، بررسی وضعیت موجود و انطباق با استانداردها و تعیین وضعیت مطلوب برای تأمین منابع از دیگر مصوبات این نشست بود.
انتهای پیام/ م.س  2010


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
جلسه.شورای.مدیران     دکتر.حیدر.عزیزنژاد     معاون.آموزشی     دکتر.سید.سجاد.اقبالی        

تاریخ بروز رسانی:   10 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >