پویش ملی مبارزه با سرطان در برازجان برگزار شد

13 بهمن 1395
پویش ملی مبارزه با سرطان با حضور مسئولین استانی، شهرستانی و جمعی از مردم شهرستان دشتستان در جلوی کاروانسرای مشیرالملک شهر برازجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، همزمان با هفته ملی سرطان، شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان پویش ملی مبارزه با سرطان را با همکاری خیرین و انجمن‌های سلامت شهرستان برگزار کرد.
امام‌جمعه شهر برازجان در این آئین گفت: با انقلاب جمهوری اسلامی دستاوردهای بسیار خوبی در دو حوزه بهداشت و درمان به دست آورده‌ایم و شاهد توسعه و ارتقای خدمات بهداشت و درمان در روستاها و شهرهای کوچک نیز هستیم و وجود خانه‌های بهداشت و مراکز بهداشتی و درمانی و همچنین حضور پزشکان عمومی و متخصص گواه این دستاوردها است.
حجت‌الاسلام حسن مصلح اظهار داشت: ما همیشه از دو مقوله غافل هستیم؛ یکی امنیت و دیگری سلامت و تا وقتی امنیت و سلامتی ما مورد تهدید قرار نگیرد، قدر آنها را نمی‌دانیم.
وی در خصوص بیماری سرطان گفت: باید با آموزش و تغییر سبک زندگی به مبارزه با بیماری سرطان برویم و کل جامعه در این راستا باید کمک کنند و مسئولان نیز با برگزاری جلسات آموزشی و همایش‌ها در شناختن راه‌های پیشگیری از این بیماری نقش خود را ایفا کنند.
مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز با اشاره به نقش امید و توکل، گفت، بیماران سرطانی با شناخت مفاهیم و معنای امید و توکل می‌توانند بر بیماری خود غلبه کنند.
دکتر کشکولی افزود: وقتی انسان تمامی اتفاقاتی که در زندگی رخ می‌دهد، چه خوب و چه بد، معنادار و دارای پیام بداند، سختی‌ها و مشکلاتی هم برای او پیش می‌آید به خداوند اعتماد کند، معنا و مفهوم آن کار را می‌داند.
وی گفت: ما بدون امید و توکل بر خدا نمی‌توانیم زندگی کنیم و وقتی با تمام وجود به قدرت لایزال الهی وصل شویم و به نیرو قدرتمند خداوند اعتماد کنیم، امید در ما همیشه زنده می‌ماند و به بهترین شکل به مبارزه با بیمار به و مصائب زندگی می‌رویم.
راضیه حاجیونی مدیر گروه بیماری‌های غیر واگیر معاونت بهداشتی با حضور در این همایش به سؤالات شرکت‌کنندگان در خصوص بیماری سرطان پاسخ داد.
حسین دارابی رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان با قدردانی از خیرین سلامت که در برگزاری این پویش همکاری کردند، این پویش را نقطه آغازی برای پیشگیری از تمامی بیماری‌های غیر واگیر به‌خصوص سرطان دانست و با اشاره به نقش مردم و تأثیر آموزش و آگاهی در پیشگیری از این بیماری از تمامی مسئولین خواست که در راستای سلامت جامعه گام بردارند و برنامه‌هایی را داشته باشند.
همزمان با برگزاری همایش، دو تابلو نقاشی توسط هنرمندان دشتستانی ترسیم شد که توسط شبکه بهداشت و درمان و شهرداری برازجان به نفع درمان بیماران سرطانی خریداری شد.
از حاشیه‌های این مراسم شعری در رابطه با سرطان توسط معصومه خدادادی شاعره برازجانی سروده شد و همچنین یکی از اعضای انجمن خیرین بیماران سرطانی نیز اهداف مجمع خود را بیان کرد.
انجمن خیرین سلامت شهرستان دشتستان نیز هزینه اقامت و درمان پنج بیمار سرطانی تا 70 درصد را متقبل شد.

انتهای پیام/ س.غ 3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
پویش     سرطان     حجت‌الاسلام.حسن.مصلح     راضیه.حاجیونی     حسین.دارابی     دکتر.ایرج.کشکولی    
شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   13 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >