14 دستگاه آمبولانس جدید به اورژانس بوشهر پیوست/ گزارش تصویری

19 بهمن 1395
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: همزمان با گرامیداشت دهه مبارک فجر در آیینی 14 دستگاه آمبولانس جدید به ناوگان اورژانس در استان بوشهر افزوده شد.

دکتر علیرضا رئیسی در این خصوص افزود: از این شمار 12 دستگاه آمبولانس مدل 315 دیزلی و 2 دستگاه 314 بنزینی است.
وی تصریح کرد: برای خرید و تجهیز هر دستگاه از این آمبولانس‌ها سه میلیارد و 800 میلیون ریال اعتبار هزینه شده که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به‌صورت متمرکز پرداخت کرده است.
دکتر رئیسی اظهار داشت: از این شمار چهار دستگاه آمبولانس به شهرستان بوشهر، 2 دستگاه دشتستان و شهرستان‌های تنگستان، دیلم، دشتی، دیر، کنگان، عسلویه، گناوه و جم هرکدام یک دستگاه تحویل می‌شود.
وی بابیان اینکه تعدادی از این آمبولانس‌ها جایگزین آمبولانس‌های مستهلک فرسوده می‌شود اظهار کرد: با توجه به اینکه قرار است تا پایان برنامه پنجم توسعه 10 پایگاه امدادی جدید به استان بوشهر افزوده شود که باید متناسب با این پایگاه‌ها آمبولانس برای استان تأمین شود.
وی یادآور شد: در زمان حاضر یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، 10 دستگاه آمبولانس تویوتا مجهز به آی سی یو و 76 دستگاه آمبولانس بنز اسپرینتر شامل 56 دستگاه آمبولانس 315 بنزینی و 20 دستگاه آمبولانس 315 دیزلی ناوگان اورژانس بوشهر را تشکیل می‌دهند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: این آمبولانس‌ها در 11 پایگاه شهری، 33 پایگاه جاده‌ای و یک پایگاه هوایی در استان بوشهر مشغول به خدمات‌رسانی هستند.
وی بیان کرد: قرار است هشت دستگاه آمبولانس دیگر نیز تا آخر سال وارد استان بوشهر شود که با واگذاری آن‌ها نیاز استان در این زمینه تأمین می‌شود.
انتهای پیام/ م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
رونمایی     آمبولانس     دکتر.علیرضا.رئیسی    

تاریخ بروز رسانی:   19 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >