با اقدام خانواده نوجوان 15 ساله دشتستانی؛
دهمین اهدای عضو در استان بوشهر انجام شد

20 بهمن 1395
مسئول مرکز فراهم آوری اعضا پیوندی (OPU) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از دهمین اهدای عضو استان بوشهر در سال جاری خبر داد.

علیرضا باقری در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر افزود: اعضای بدن 'عبدالرحیم متقی' نوجوان 15 ساله ساکن روستای ننیزک شهرستان دشتستان که دچار مرگ مغزی شده بود، با رضایت خانواده‌اش به سه بیمار نیازمندان پیوند عضو اهدا شد.
 وی تصریح کرد: عمل برداشت اعضای اهدایی بدن این نوجوان که براثر سقوط از بلندی، 2 هفته در بیمارستان شهید گنجی شهر برازجان بستری بود، پس از تشخیص متخصصان مبنی بر مرگ مغزی با رضایت خانواده‌اش صورت گرفت.
وی اضافه کرد: تیم پزشکی و جراحان بیمارستان شیراز در عمل برداشت 2 کلیه و کبد این بیمار را در بیمارستان شهید گنجی برازجان از بدن این بیمار خارج و برای پیوند به شیراز منتقل کردند.
باقری بیان کرد: اهدای اعضای بدن این نوجوان 15 ساله دهمین مورد اهدای عضو در سال جاری در استان بوشهر و دومین مورد در یک ماه اخیر در شهرستان دشتستان است که نوع‌دوستی، گذشت و ایثار مردم استان بوشهر و شهرستان دشتستان را نشان می‌دهد.
وی از خانواده و مادر این نوجوان که بهترین تصمیم را در سخت‌ترین شرایط گرفتند تا زندگی را به سه بیمار نیازمند پیوند برگردانند، تقدیر کرد.
پزشک جراح پیوند اعضا اعزامی از بیمارستان شیراز نیز عمل برداشت 2 کلیه و کبد اهدایی این نوجوان را موفقیت‌آمیز خواند.
دکتر حامد نیکو پور ضمن تقدیر از این کار بزرگ و فرهنگ بالای مردم این منطقه در ایثارگری و نوع‌دوستی افزود: این اعضا در شیراز به سه بیمار در نوبت عضو، پیوند خواهد شد.
یکی از بستگان این نوجوان گفت: باوجود تلاش شبانه‌روزی کادر پزشکی بیمارستان شهید گنجی زمانی که فهمیدیم دیگر تلاش بی‌نتیجه است پدر و مادر و سایر اعضای خانواده تصمیم گرفتند که اعضای بدن عزیز خود را به نیازمندان هدیه کنند.
متقی ادامه داد: برای رضای خدا و بخشیدن حیاتی دوباره به افرادی که فرصت زندگی دارند، به این عمل رضایت دادیم و امروز دیگر حس نمی‌کنیم که جوانمان از بین رفته بلکه در جسمی دیگر به حیات ادامه خواهد داد.
تقدیر و دلجویی رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از خانواده متقی
مسئول فراهم آوری و پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر با شرکت در مراسم ختم مرحوم عبدالرحیم متقی و قرائت پیام تقدیر رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، از اقدام خداپسندانه این خانواده تجلیل کرد.
در این مراسم امام‌جمعه شهر برازجان، فرماندار دشتستان و رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان حضور داشتند.
انتهای پیام/ م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
اهدا.عضو     مرگ.مغزی     علی.باقری     عبدالرحیم.متقی     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   20 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >