مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌های بوشهر:
جامعه دانشگاهی برای حفظ دستاوردهای انقلاب هوشیار باشد

23 بهمن 1395
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: جامعه دانشگاهی برای حفظ دستاوردهای انقلاب هوشیار باشد.

حجت‌الاسلام عباس دشتی در نشست هم‌اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور سید هاشم الحیدری از نیروهای مقاومت اسلامی و فعال فرهنگی عراق اظهار داشت: بیست‌ودوم بهمن یکی از روزهای تاریخی و یکی از نهضت‌های الهی برای ملت ایران اسلامی و تمام جهانیان و مردم آزاده دنیا است و از ایام الله است که در جریان جهت‌دهی و آزادگی مسلمانان و ملت‌های جهان نقش اساسی دارد.
وی با اشاره به اینکه با پیروزی این انقلاب چهره واقعی اسلام ناب آشکار شد و مردم ایران اسلامی به فطرت اسلامی خود بازگشتند، افزود: انقلاب اسلامی گوهر انسانیت متعالی و اسلام راستین را به عالم نشان داد.
حجت‌الاسلام دشتی بابیان اینکه نخستین نعمت این انقلاب شکوفایی انسانیت متعالی در این کشور بود، خاطرنشان کرد: دومین نعمت که به برکت پیروزی انقلاب اسلامی شامل حال ملت شد اسلام ناب بود.
وی بیان کرد: انقلاب اسلامی معرف اسلام واقعی و راستین به دنیا بود، آن اسلامی که دوری از ذلت و زیر بار ستمگران عالم رفتند، اسلامی که ریشه در شعار هیهات من ذله سیدالشهدا دارد.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر ادامه داد: امروز دنیا روی این اسلام حساب دیگری بازکرده و این اسلام است در ایجاد رعب و وحشت که در دل دنیای استکبار ایجاد نموده است.
وی افزود: امت اسلامی ما در سایه رهبری بنیان‌گذار جمهوری اسلامی حضرت امام (ره) این نو مدل حکومت را که آرزوی همه صالحان عالم و ائمه بود پایه‌گذاری نمودند که در برابر غرب استکبار ایستاده‌اند تا به عزت و زحمت رسیدند و عظمت رسیدند.
حجت‌الاسلام دشتی گفت: ملت ما تاکنون بر اساس پایبندی به این شعار هیهات من ذله و بیعت با امام و شهدا و اطاعت از فرامین رهبر معظم انقلاب این مسیر الهی را ادامه داده‌اند اما باید بدانیم که سه خطر مهم برای این انقلاب وجود دارد که خطر اول
سستی در اراده انقلابی است؛ دشمن به دنبال این است که بانفوذ خود در میان قشر فرهیخته جامعه و عالم دین و مسئولین روحیه انقلابی که در اول انقلاب داشته‌ایم از ما بگیرد.
وی با اشاره به اینکه خطر دوم دوری از وحدت و اختلاف در جامعه به‌ویژه میان گروه‌های سیاسی دلسوز نظام است، تصریح کرد: خطر سوم عصیان ورزی از امر ولایت و اطاعت نکردن است که موجب عقب‌گرد ما خواهد شد و این ازجمله خطراتی است که بر سر راه تداوم انقلاب اسلامی وجود دارد.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر ادامه داد: جامعه دانشگاهی ما و خواص جامعه باید در این موقعیت حساس که دنیا چشم امیدش به این انقلاب است مواظبت کنند که انقلاب گرفتار این آسیب‌ها نشود و بتوانیم با حفظ دستاورد به پیشبرد اهداف انقلاب کمک کنیم.
وی اظهار داشت: به‌گونه‌ای انتخاب کنیم تا عزت اسلام و ایران به مخاطره نیفتد و مستکبرین و زورگویان عالم جرئت زورگویی به این کشور و انقلاب پیدا نکنند؛ باوجود همه مشکلات که دشمنان از ابتدا برای انقلاب اسلامی ایجاد کردند تا انقلاب شکست بخورد.
حجت‌الاسلام دشتی افزود: نمونه‌های زیادی است، یکی از آن هشت سال جنگ تحمیلی و یک جنگ نابرابر برعلیه این انقلاب؛ اما بعد از چند سال پیروزی ایران اسلامی در سایه خودباوری به نقطه‌ای رسید که توسط همین دانشمندان دانشگاهی با کمترین امکانات و با شرایط تحریم‌ها در بسیاری از علوم و فناوری‌های جدید در رده ۱۰ کشور برتر اول دنیا قرار گرفتند.
وی ادامه داد: دشمنان به گمان خودشان برای مهار انقلاب گروه‌های تکفیری را خلق کردند اما امروز این تفکر اسلام ناب محمدی منحصر در جغرافیای ایران اسلامی نیست بلکه بسیاری از دیگر کشورهای دنیا امروز فرهنگ برگرفته از انقلاب اسلامی ایران را در درون خود جای‌داده و باروحیه انقلابی به حرکات خود ادامه می‌دهند.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر افزود: همین روحیه انقلابی نشأت‌گرفته از نهضت عاشورا حسینی موجود در کشورهای اسلامی مانع از پیروزی تروریست‌های تکفیری داعش که موردحمایت آمریکا و اسرائیل قرار دارند شده است و این قدرت جهادی و انقلابی است که موجب قدرت‌نمایی انقلاب اسلامی در عراق و سوریه و دنیای اسلام است.
وی با اشاره به اینکه ملت ما با عزمی آهنین با حضور خودشان با عزمی آهنین در راهپیمایی میلیونی باشکوه شرکت خواهند کرد، تصریح کرد: ملت ما با حضور خودشان در این میتینگ بزرگ پاسخ یاوه‌گویی‌های رئیس‌جمهور تازه به دوران رسیده ایالات‌متحده آمریکا را خواهند داد.
انتهای پیام/ م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست.هم‌اندیشی     سیدهاشم.الحیدری     دفتر.نهاد     حجت‌الاسلام.عباس.دشتی    

تاریخ بروز رسانی:   23 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >