96، سال طلایی استان بوشهر در بخش سلامت است

20 فروردين 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به شمار قابل‌توجه طرح‌های در دست اجرا در حوزه سلامت در این استان، امسال یکی از سال‌های طلایی استان بوشهر در بخش سلامت است.

دکتر علیرضا رئیسی افزود: در سومین سال اجرای طرح تحول نظام سلامت با توجه به برنامه‌ها و طرح‌های در دست اجرا بیشترین دستاوردهای حوزه سلامت را در این استان در سال جاری شاهد خواهیم بود.
وی اظهار کرد: درک عمیق مسئولان استان بوشهر از مشکلات حوزه سلامت در این استان، اراده آنان و منابع موجود، باعث شد تا در این حوزه به‌ویژه بخش درمان متحول و خارج از هیاهوها و تبلیغ و تخریب گام‌های بلندی برداشته شود.
دکتر رئیسی با اشاره به رضایتمندی مردم از حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: یکی از راه‌هایی که باعث موفقیت هر دستگاه می‌شود این است که مردم نظر خالص خود را بیان تا مسئولان بر اساس آن برنامه‌ریزی انجام دهند.
وی درباره کیفیت خدمات در حوزه بهداشت و درمان استان بوشهر گفت: برای رسیدن به کیفیت باید رضایت مشتری (داشتن ارزش‌افزوده برای 2 طرف) تعریف شود.
میزان فوتی‌های ناشی از حوادث جاده‌ای در استان بوشهر نسبت به نوروز سال گذشته 70 درصد کاهش نشان می‌دهد
دکتر رئیسی اضافه کرد: بر اساس آمارها نوروز امسال میزان فوتی‌های ناشی از حوادث جاده‌ای در استان بوشهر نسبت به نوروز سال گذشته 70 درصد کاهش نشان می‌دهد، طوری که شمار فوتی‌های تصادف‌های نوروزی از 16 تن در سال گذشته به پنج‌تن در سال جاری کاهش‌یافته است.
این مقام مسئول گفت: در نوروز امسال سه هزار و 721 مأموریت در اورژانس استان بوشهر انجام شد که نسبت به سال گذشته 2 درصد کاهش نشان می‌دهد.
دکتر رئیسی بیان کرد: از این مأموریت‌ها 593 مورد تصادفی با 3 درصد افزایش، 2 هزار و 66 مورد در محل درمان، یکهزارو 453 بستری در بیمارستان 23 تن فوتی غیر تصادفی و یکهزارو 608 نفر نیز به کمپ‌های سلامت مراجعه کردند.
وی گفت: بیشترین مراجعات به دلیل حجم مسافران نوروزی مربوط به شهرستان‌های گناوه، دیلم و دشتستان است.
تعداد مراجعه‌کنندگان به بیمارستان‌های استان بوشهر نسبت به سال گذشته 8 درصد افزایش داشته است
وی کرد: از 25 اسفند سال گذشته تا 13 فروردین امسال 42 هزار نفر به بیمارستان‌های استان بوشهر مراجعه کردند که نسبت به 38 هزار نفر سال گذشته 8 درصد افزایش نشان می‌دهد.
دکتر رئیسی اظهار کرد: از این شمار 35 هزار و 777 نفر به‌صورت سرپایی درمان شدند که نسبت به سال گذشته، 9 درصد افزایش داشته است و همچنین از این تعداد پنج هزار و 682 نفر بستری شدند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در این مدت 29 نفر فوت شدند که نسبت به سال گذشته که 59 نفر بود 30 تن کاهش‌یافته است.
کاهش 35 درصدی اعزام بیماران به مرکز استان در نوروز امسال
دکتر رییسی ادامه داد: کاهش 35 درصدی اعزام بیماران به مرکز استان در نوروز امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیانگر عدالت در توزیع امکانات و خدمات بهداشتی و پزشکی در استان بوشهر است.
وی گفت: در نوروز امسال به دلیل حضور پزشکان مقیم بیماران سریع‌تر تعیین تکلیف و بیمارستان را ترک می‌کردند.
فعالیت‌های بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در نوروز 96
وی بابیان اینکه پزشکان مراکز بهداشتی استان بوشهر در این مدت 50 هزار خدمت ارائه کردند گفت: یکی از این خدمات دندانپزشکی است که در نوروز امسال 2 هزار خدمت در مراکز بهداشتی در این زمینه ارائه شد.
دکتر رئیسی افزود: واکسینه کردن چهار هزار و 760 نفر، مراقبت از پنج هزار و 900 مادر باردار و 10 هزار کودک ازجمله فعالیت‌های بهداشتی ارایه شده به مسافران نوروزی و مردم بومی استان در این روزها است.
40 مرکز خدمات جامع سلامت در استان بوشهر در نوروز 96 فعال بودند
وی یادآور شد: از 86 مرکز فعال خدمات جامع سلامت در استان بوشهر 40 مرکز در نوروز فعال بودند.
انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
رییس.دانشگاه     دکتر.رئیسی     حوزه.سلامت     سال96        

تاریخ بروز رسانی:   20 فروردين 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >