تشریح دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در هشتمین جشنواره فرهنگی

6 ارديبهشت 1396
دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در هشتمین جشنواره فرهنگی هنری وزارت بهداشت تشریح شد.

دبیر جشنواره فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار مفدا بوشهر با ارایه آمار و ارقام، دستاوردهای هشتمین جشنواره فرهنگی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را تشریح کرد.
بنت‌الهدی دشتی گفت: در جشنواره فرهنگی که از آبان ماه سال گذشته آغاز به کار کرد و تا پایان فروردین پایان یافت باوجود شرایط دشوار، با حمایت معاون محترم فرهنگی توانستیم ۸۸۰ اثر را ثبت کنیم که این رقم شامل: ۶۲۳ اثر در بخش هنرهای تجسمی،  ۱۹۷ اثر در بخش ادبی، ۳۴ اثر در بخش فیلم و مستند، ۱۶ اثر در بخش مقالات پژوهشی با موضوع سلامت، ۸ اثر در بخش تئاتر و سه اثر در بخش موسیقی بود.
وی افزود: این افتخار بزرگی است که از بین ۴۱ هزار اثر ارسال‌شده از سراسر کشور ۱۵ اثر از دانشگاه علوم پزشکی بوشهر جزو ۱۰ اثر برگزیده کشوری قرار گرفت و ما توانستیم در بخش پوستر، حایز رتبه دوم، در بخش نقاشی و تصویرسازی رتبه سوم، در بخش ادبی رتبه سوم و در بخش خوشنویسی رتبه چهارم کشوری را کسب کنیم.
دشتی بیان داشت: قطعاً این موفقیت‌ها به‌راحتی به دست نیامد و به‌رغم همه ناملایمات و کمبود امکانات، با پشتکار و تلاش همه دانشجویان عزیز توانستیم به این مقام‌ها دست بیابیم؛ اما یقیناً در برنامه‌های انجام شده در طول سال نواقص و کاستی‌هایی هم داشتیم که امیدواریم با همکاری و حمایت متولیان فرهنگی این نواقص به حداقل برسد.
وی به حوزه جشنواره نشریات هم اشاره کرد و گفت: در حوزه کار نشریات، با رویکردی متفاوت‌تر از گذشته  سعی شد کارها را به‌صورت تیمی و استفاده از خرد جمعی و بهره‌گیری از اساتید برتر و صاحب‌نظر در حوزه نشریات انجام دهیم که خوشبختانه در این مدت یک سال هیچ مورد انضباطی و شکایت از ناحیه نهادها یا مجموعه‌های فرهنگی نداشتیم و این فضای مطلوب و متعادل باعث شد که کارها با یک رقابت صحیح پیگیری شود.
 دشتی اضافه کرد: نشریات ما از سه نشریه به ۲۴ نشریه مکتوب و دو نشریه صوتی رسید و ما سومین دانشگاه هستیم که نشریه صوتی داریم.
 وی گفت: در جشنواره فرهنگی نشریات، 560 اثر ثبت شد که در مقایسه با سال‌های گذشته که هیچ شرکت‌کننده‌ای نداشتیم حایز پنج مقام کشوری شدیم و به‌زودی در مردادماه شاهد درخشش این عزیزان خواهیم بود.
دشتی اظهار داشت: دبیرخانه نشریات دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بین ۶۴ دبیرخانه، جزو۱۰ دبیرخانه برتر و در رتبه ششم قرار دارد که این جایگاه مطلوبی است.
 وی اظهار امیدواری کرد: برنامه‌های فرهنگی متناسب با نیاز نسل امروز و فردای علمی و دانشگاهی، با نگاه دقیق و جامعه‌شناسانه، بررسی و تصویب شود و از افراد متخصص و صاحب‌نظر و اندیشه، برای تدوین برنامه‌های فرهنگی استفاده شود.
 دشتی گفت: ما معتقدیم انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بود و باید بپذیریم انقلاب فرهنگی انقلاب در اندیشه‌ها و دیدگاه‌هاست و رشد علمی، اقتصادی و سیاسی، منهای فرهنگ، یعنی راه تنفس جامعه بسته شود که در این صورت، موفق نخواهیم بود.
وی خاطرنشان کرد: اگر معتقدیم که دانشجویان، مدیران آینده هستند و کشور عزیزمان به دست آن‌ها سپرده خواهد شد باید بتوانیم خوراک فکری و فرهنگی متناسب با ذائقه آنان با هر فکر و اندیشه‌ای که هستند برایشان فراهم کنیم.
انتهای پیام/ س. ر 2050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
جشنواره     فرهنگی.هنری     مفدا     دبیر.جشنواره     بنت‌الهدی.دشتی        

تاریخ بروز رسانی:   6 ارديبهشت 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >