بخشدار آبدان:
حوزه سلامت بخش آبدان در دولت تدبیر و امید متحول شده است

11 ارديبهشت 1396
بخشدار آبدان گفت: در دولت تدبیر و امید اقدامات بسیار خوبی در حوزه سلامت بخش آبدان صورت گرفته که باعث تحول آن شده است.

مسعود تنگستانی در حاشیه بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت آبدان در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: کارهای خوبی در حوزه سلامت بخش آبدان انجام‌شده است که به‌وضوح دیده می‌شود.
وی با اشاره به بازسازی خانه بهداشت سرمستان از توابع بخش آبدان گفت: ساختمان خانه بهداشت سرمستان با توجه به قدمت بیش از 25 سال و در راستای برنامه طرح تحول نظام سلامت و با اهدا زمین توسط خیرین سلامت روستا در سال 94 عملیات اجرایی آن آغاز و در هفته سلامت امسال به بهره‌برداری رسید.
بخشدار آبدان افزود: بهسازی و محوطه‌سازی مرکز خدمات جامع سلامت آبدان یکی دیگر از پروژه‌های عمرانی انجام‌شده در دولت تدبیر و امید است که ضمن ایجاد فضایی زیبا و مناسب باعث رضایت‌مندی عامه مردم در این بخش شده است.
رییس شورای اسلامی شهر آبدان نیز با تقدیر از رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بادآور شد: رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بازدیدی که آذرماه سال گذشته از مرکز خدمات جامع سلامت آبدان داشتند قول بهسازی این مرکز دادند که با تلاش‌ها و فعالیت‌های خوب مجموعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر این مهم به‌سرعت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شد.
ابراهیم رشیدی فرد بابیان اینکه مردم از حوزه سلامت شهر آبدان رضایت کامل دارند اظهار کرد: با اجرای پروژه‌های عمرانی در حوزه سلامت و تأمین تجهیزات پزشکی و نیروی انسانی خوشبختانه مشکلات این حوزه کاملاً مرتفع شده و مردم نه‌تنها از این حوزه شکایتی ندارند بلکه رضایت‌مندی خود نیز ابراز می‌کنند.
وی افزود: قبلاً فقط یک پزشک در این مرکز حضورداشته و در مدت کوتاهی نیز دو پزشک بود اما بیش از سه سال است که سه پزشک در این مرکز فعال است و همچنین کادر درمانی آن نیز دارای بهیار مرد و زن است که سابقاً به دلیل نبود بهیار مرد شهروندان از این مسئله ناراضی بودند.
وی با اشاره به حضور تمام وقت دندانپزشک در مرکز خدمات جامع سلامت آبدان گفت: هم‌اکنون واحد دندانپزشکی در تمام ایام ماه فعال است و خدمات دندانپزشکی ارایه می‌دهد درحالی‌که قبلاً به‌صورت اقماری و 15 روز ر ماه فعال بود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با اشاره به زیرساخت‌های حوزه سلامت بخش آبدان گفت: بخش آبدان دارای یک مرکز خدمات جامع سلامت، یک پایگاه سلامت، یک‌خانه بهداشت و یک اورژانس 115 جاده‌ای است که به جمعیت بالغ‌بر هشت هزار نفر خدمات بهداشتی درمانی ارایه می‌دهد.
عادل مقدس گفت: در طرح گسترش واحدهای بهداشتی توجه ویژه‌ای به بخش آبدان شده است و چه در بعد افزایش نیروی انسانی و به در بعد توسعه فضاهای فیزیکی پیشنهادهای خوبی از سوی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر ارایه شده است که مورد تأیید دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و همچنین وزارت بهداشت قرارگرفته است که به‌زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.
وی به اعتبارات تخصیصی حوزه سلامت بخش آبدان اشاره کرد و گفت: ساخت خانه بهداشت سرمستان و بهسازی و تعمیر کلی ساختمان مرکز خدمات جامع سلامت آبدان و خرید تجهیزات آن بااعتبار 9 میلیارد ریال ازجمله اقداماتی است که در دولت بازدهم انجام‌شده است.
وی عمده مشکل حوزه سلامت آبدان را کمبود پانسیون پزشکان دانست و گفت: فرماندار قول تخصیص اعتبار ساخت پانسیون در سال جاری را داده‌اند اما لازم است خیرین نیز در این حوزه ورود داشته باشند تا هرچه زودتر این مشکل نیز برطرف شود.
انتهای پیام/ کد خبر- کد

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر     آبدان     حوزه.سلامت        

تاریخ بروز رسانی:   11 ارديبهشت 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >