مدیر گروه بیماری‌های غیر واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
شناسایی و پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر از اولویت‌های سلامت هر جامعه‌ای است

14 تير 1396
مدیر گروه بیماری‌های غیر واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: شناسایی و پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر یکی از اولویت‌های سلامت هر جامعه‌ای است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، دکتر راضیه حاجیونی در نشست هم‌اندیشی کارشناس مسئول واحدهای بیماری‌های غیر واگیر شهرستان‌های استان افزود: هدف از برگزاری این نشست بحث و تبادل‌نظر در خصوص موضوعاتی می‌باشد که بر اساس اولویت بهداشتی فصلی مشخص و به شهرستان‌ها ابلاغ‌شده است.
وی تصریح کرد: با توسعه شهرنشینی و پیشرفت صنعت و زندگی ماشینی، شیوع بیماری‌های غیر واگیر رو به افزایش می‌باشد، به‌طوری‌که سه علت عمده مرگ‌ومیر بیماری‌های غیر واگیر می‌باشد این در حالی است که با کنترل عوامل خطر می‌توان از بسیاری از این بیماری‌ها جلوگیری کرد.
مدیر گروه بیماری‌های غیر واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: با نیازسنجی و شناسایی اولویت‌های هر شهرستان می‌توانیم با تدوین برنامه‌های مداخله‌ای برای آن برنامه‌ریزی دقیق‌تری انجام دهیم و با توجه به برنامه‌های واحد بیماری‌های غیر واگیر در شناسایی بیماری‌های مزمن، مراقبین سلامت می‌توانند این بیماران را شناسایی و اقدامات درمانی و پیشگیری را انجام دهند.
دکتر حاجیونی بیان کرد: در چنین نشست‌هایی با توجه به حضور کارشناسان شهرستان‌های مختلف می‌توان برای مشکلات مطرح‌شده راهکارهای مختلفی مطرح و از بین آن‌ها بهترین‌ها را انتخاب و با اجرای صحیح روش اجرا و کمک از کارشناسان ستادی و مدیران استانی مشکلات را کمتر کرد.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز گفت: با پیشرفت در امر بهداشت و افزایش سطح پوشش ایمن‌سازی علیه بسیاری بیماری‌های واگیردار در چند دهه اخیر، کشورهای درحال‌توسعه و توسعه‌یافته توانسته‌اند بسیاری از بیماری‌های عفونی و کمبودهای مواد مغذی را تحت کنترل درآورند.
ماریا خویش دوست افزود: متأسفانه در نیمه دوم این قرن با روند رو به رشد بیماری‌های مزمن غیر واگیر از قبیل بیماری‌های قلبی، سکته مغزی، دیابت، پوکی استخوان، پرفشاری خون، بیماری‌های بدخیم و چاقی مواجه شده‌ایم که با پیشگیری و ارتقای آگاهی مردم باید سعی در کنترل بیماری‌های غیر واگیر داشته باشیم.
نشست هم‌اندیشی کارشناس مسئول واحدهای بیماری‌های غیر واگیر شهرستان‌های استان با حضور مدیر گروه بیماری‌های غیر واگیر و معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان برگزار شد.
انتهای پیام/ س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست.هم‌اندیشی     دکتر.راضیه.حاجیونی     معاون.بهداشتی     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   14 تير 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >