رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
خدمات درمانی ویژه به گروه‌های آسیب‌پذیر زندان‌ها ارایه می‌شود

14 امرداد 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: خدمات بهداشتی، درمانی و آموزشی به گروه‌های آسیب‌پذیر زندان‌ها ارایه می‌شود.

دکتر علیرضا رئیسی در نشست هم‌اندیشی با مدیران اداره زندان‌های استان بوشهر اظهار داشت: ارایه خدمات و مراقبت‌های بهداشتی به زندانیان یکی از اولویت‌های نظام تحول سلامت است.
وی اضافه کرد: زندانیان یکی از قشرهای آسیب‌پذیر و در معرض خطر هستند و بیماری‌های واگیر و رفتارهای پرخطر بیشترین آسیب است که این گروه را تهدید می‌کند و آموزش و حمایت این گروه باید یکی از اولویت‌های ما قرار گیرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اجرای تفاهم‌نامه‌هایی، به گروه‌های آسیب‌پذیر زندان‌ها علاوه بر خدمات حمایتی، خدمات درمانی و آموزشی نیز ارایه می‌کند.
وی در بازدید از درمانگاه جدید اداره زندان شهرستان دشتستان اظهار داشت: برای تأمین برخی از تجهیزات پزشکی این درمانگاه، باید بررسی‌هایی انجام شود و با تأیید و بازدید مجدد کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از این درمانگاه، اقداماتی انجام خواهد شد.
ارایه آموزش‌های بهداشتی به زندانیان استان بوشهر
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در این نشست گفت: آموزش‌های بهداشتی به زندانیان استان بوشهر ارایه خواهد شد.
دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان اظهار داشت: در بحث همکاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در زمینه آموزش زندانیان استان بوشهر همکاری لازم را خواهیم داشت.
وی اضافه کرد: مدیران اداره زندان‌ها می‌توانند با معرفی رابطین آموزشی از بین زندانیانی که علاقه‌مند به دریافت مطالب آموزشی هستند، در کلاس‌هایی که توسط اداره زندان‌ها تعیین می‌شوند در پیشگیری از بیماری‌ها مؤثر باشند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: ما پکیج‌های آموزشی که شامل مطالبی در خصوص کاهش رفتارهای پرخطر، بهداشت فردی و بیماری‌های واگیر باشد، تهیه و در اختیار رابطین آموزشی قرار می‌دهیم.
دکتر خواجه‌ئیان بیان کرد: استقرار تجهیزات آزمایشگاهی و تصویربرداری در بهداری‌های زندان مقرون‌به‌صرفه نیست و پیشنهاد می‌کنیم که نمونه‌های آزمایشگاهی از زندانیان گرفته شود و با به آزمایشگاه‌های طرف قرارداد ارسال شود که در این زمینه نیز بخش دولتی می‌تواند با اداره زندان همکاری داشته باشد.
وی تصریح کرد: در راستای توسعه و بهبود وضعیت بهداشتی در زندان‌های استان بوشهر آماده همکاری هستیم و خدمات متنوعی ارایه می‌شود.
ارتقای مراقبت‌های بهداشتی ویژه زندانیان استان بوشهر
مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان بوشهر نیز در این نشست از تلاش برای ارتقای مراقبت‌های بهداشتی ویژه زندانیان استان بوشهر خبر داد.
حمیدرضا حیدری اظهار داشت: در راستای گسترش خدمات بهداشتی و درمانی اقدامات خوبی در استان صورت گرفته است که شایسته تقدیر است.
وی ضمن ابراز خرسندی از همکاری و تعامل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اداره زندان، افزود: امیدواریم که این بازدید از بهداری جدید شهرستان دشتستان نتایج خوبی را در پیش داشته باشد.
مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان بوشهر بیان کرد: امیدواریم با قرارداد تفاهم‌نامه‌های جدید، خدمات درمانی و همچنین مراقبت‌های بهداشتی ارتقای پیدا کند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز در این نشست اظهار داشت: در بحث آموزش تفاهم‌نامه‌هایی داریم که بر اساس آن جلسات آموزشی به فواصل منظم در زمینه بیماری‌های واگیر مانند ایدز، هپاتیت، سل و اسهال خونی برای زندانیان برگزار می‌شود و مستندات آن به استان ارسال‌شده است و بازدید ماهیانه در بحث آزمایش آب و مواد غذایی از زندان انجام می‌شود و پس‌خوراند آن به آنجا ارسال می‌شود.
دکتر حسین دارابی گفت: هرساله در اوایل مهرماه واکسن آنفلوانزا، توأم بزرگ‌سال و هپاتیت طبق پروتکل و دستورالعمل وزارتخانه‌ای به زندانیان در معرض خطر و افرادی که با این گروه در ارتباط هستند، تزریق می‌شود.
وی تصریح کرد: رییس بیمارستان شهید گنجی و رییس زندان همکاری و تعامل بسیار خوبی برای اتاق ایزوله برای بستری و درمان زندانیان اعزامی به بیمارستان دارند.
نشست هم‌اندیشی روسای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و مدیران اداره زندان‌های استان بوشهر پیرامون ارتقای سطح آگاهی زندانیان در زمینه بیماری‌های واگیر و پیگیری تفاهم‌نامه‌های آموزشی در اداره زندان شهر برازجان برگزار شد.
انتهای پیام/ س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست.هم‌اندیشی     دکتر.علیرضا.رئیسی     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   14 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >