در راستای تدوین سند جامع سلامت استان صورت گرفت؛
امضای تفاهم‌نامه مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی، اداره کل دامپزشکی و جهاد کشاورزی بوشهر

23 امرداد 1396
در راستای تدوین سند جامع سلامت استان تفاهم‌نامه‌ای بین دانشگاه علوم پزشکی، اداره کل دامپزشکی و جهاد کشاورزی بوشهر با محوریت کاهش و پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر و عوامل خطر مرتبط با این بیماری‌ها امضا شد.

قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این نشست ضمن اشاره به تشکیل معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: عوامل اجتماعی و اقتصادی مؤثر در سلامت و بیماری‌ها سهم 55 تا 75 درصدی دارند.
دکتر حیدر عزیز نژاد افزود: در راستای سلامت جامعه، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با همکاری سایر سازمان‌های مرتبط با عوامل اجتماعی و اقتصادی در حال تدوین «سند جامع سلامت استان» می‌باشد.
وی تصریح کرد: این تفاهم‌نامه رسالت سایر سازمان‌ها در ارتباط با سلامت را نشان می‌دهد و عملیاتی و اجرایی شدن این تفاهم‌نامه باعث کاهش فشار به بخش درمان می‌شود.
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: اراده و عزم جدی سایر سازمان‌ها در اجرایی شدن این تفاهم‌نامه‌ها ضروری می‌باشد.
رییس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر نیز در این نشست گفت: نظام‌نامه استانی مدیریت سلامت همه‌جانبه با رویکرد مؤلفه‌های اجتماعی سلامت در حال پیگیری می‌باشد.
دکتر عیسی صفوی افزود: این نظام‌نامه به فرمانداران ده‌گانه استان معرفی‌شده است و این تفاهم‌نامه نیز در راستای نظام‌نامه استانی مدیریت سلامت همه‌جانبه است.
وی تصریح کرد: تفاهم‌نامه بین دانشگاه علوم پزشکی و سازمان جهاد کشاورزی بوشهر دارای 13 هدف (کاهش مصرف سموم، کنترل آلاینده و سموم در مواد غذایی و...)، 8 تعهد مشترک، 22 تعهد برای وزارت جهاد و 9 تعهد برای وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
دکتر صفوی افزود: سازمان‌های مرتبط با سلامت باوجود انجام وظایف تخصصی نسبت به‌سلامت شهروند رسالت دارند.
رییس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر افزود: ابزار عملیاتی کردن این رسالت همین اجرای تفاهم‌نامه‌ها می‌باشد.
دکتر عیسی صفوی خاطرنشان کرد: محتوی این تفاهم‌نامه به شکل جامع، تمام رسالت‌ها و وظایف را مدنظر قرار داده است و مسئول سازمان‌های ذیربط و کارگروه ساغ استان در این راستا مسئولیت دارند.
انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
تفاهم‌نامه     سند.جامع.سلامت     جهاد.کشاورزی     دکتر.حیدر.عزیزنژاد     دکتر.عیسی.صفوی        

تاریخ بروز رسانی:   23 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >