مرکز خدمات سلامت دهان و دندان شهرستان دشتستان افتتاح و به بهره‌برداری رسید

8 شهريور 1396
به مناسبت هفته دولت و با حضور قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، فرماندار، معاونین و مسئولین ادارات شهرستان دشتستان مرکز خدمات سلامت دهان و دندان این شهرستان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حاشیه این مراسم گفت: بعد از بازدید وزیر بهداشت از طرح مرکز خدمات سلامت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با دستور وزیر بهداشت، این طرح در کل کشور اجرایی شد.
دکتر حیدر عزیز نژاد افزود: در این طرح 10 مرکز خدمات سلامت دهان و دندان و 12 کلینیک سیار دانپزشکی خدمات خود را به‌صورت آموزش، معاینه و درمان به گروه‌های هدف ارایه می‌کنند.
وی اظهار داشت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت، پرداختی از جیب مردم در بخش‌های خصوصی و دولتی به 45 درصد رسیده است که 35 درصد آن مربوط به هزینه و خدمات دندانپزشکی می‌باشد و امیدواریم با اجرای این طرح این هزینه‌ها را کاهش دهیم.
این مقام مسئول گفت: با ارزیابی که در رده‌های سنی مختلف در خصوص بهداشت دهان و دندان انجام‌شده است، شاخص بهداشت دهان و دندان در کودکان زیر 6 سال 4 و 2 دهم و در رده میان‌سالان 17 تا 18 درصد است که به ما هشدار می‌دهد باید برای پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان، آموزش، معاینه و درمان از سنین کودکان زیر 14 سال شروع کنیم.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز گفت: به علت گستردگی و پراکندگی در شهرستان دشتستان دو مرکز خدمات سلامت دهان و دندان در تنگ ارم و شهر برازجان احداث‌شده است که هم‌اکنون مرکز خدمات سلامت دهان و دندان شهر برازجان راه‌اندازی شده و به بهره‌برداری رسیده است.
دکتر حسین دارابی افزود: در مرکز خدمات سلامت دهان و دندان، معاینه، جرم‌گیری، ترمیم و سایر خدمات پیشگیری و درمانی به مردم منطقه ارایه می‌شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار داشت: کلینیک سیار دندانپزشکی نیز که شامل یک خودرو مجهز به وسایل و تجهیزات دندانپزشکی می‌باشد به شهرستان اختصاص داده‌شده که به‌صورت سیار در مناطق دوردست و روستایی خدمات دندانپزشکی ارایه خواهد کرد.
دکتر دارابی اظهار داشت: مرکز خدمات سلامت دهان و دندان شهرستان دشتستان در زمینی به مساحت 132 مترمربع و بااعتباری بالغ بر 8 میلیارد و 500 میلیون ریال به مدت 17 ماه احداث، تجهیز و به بهره‌برداری رسیده است.
انتهای پیام/ س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
بهره‌برداری     هفته.دولت     فرماندار     دکتر.حیدر.عزیزنژاد     دکتر.حسین.دارابی     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   8 شهريور 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >