رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
سازمان‌های مردم‌نهاد در تدوین سند جامع سلامت نقش مؤثری دارند

21 شهريور 1396
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد در تدوین سند جامع سلامت شهرستان دشتستان نقش مؤثری دارند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، دکتر حسین دارابی در نشست هم‌اندیشی با سازمان‌های مردم‌نهاد شهرستان دشتستان افزود: سازمان‌های مردم‌نهاد نظام پنهان ارتقاي سلامت جامعه هستند و یک نماد و واسط مشارکت مردم هستند.
وی تصریح کرد: مشارکت مردم نيز يکي از بازوهاي اصلي ارتقاي سلامت می‌باشد و می‌تواند در تدوین سند جامع سلامت شهرستان نقش مؤثری داشته باشد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد به‌عنوان اصلی‌ترین پل‌های ارتباطی دولت و مردم قادرند نقش فعالی را در ارتقاي سلامت جامعه به انجام رسانند و از این حیث لزوم توجه بیشتر به سازمان‌های مردم‌نهاد ضروری است.
دکتر دارابی افزود: تفاهم‌نامه با ادارات آماده و اعتبارسنجی انجام‌شده است و در تکمیل این سند جامع سلامت، نظرات و اندیشه‌های سازمان‌های مردم‌نهاد مؤثر و کارآمد خواهد بود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با اشاره به نقش بی‌بدیل سمن‌ها در ارتقای سطح سلامت جامعه، به بیان اهداف سند جامع سلامت شهرستان پرداخت و خواستار همکاری صمیمانه سازمان‌های مردم‌نهاد با این سازمان شد.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز در خصوص پرسشنامه‌های نیازسنجی سلامت و برنامه‌ریزی جهت تکمیل این پرسش‌نامه‌ها توسط سازمان‌های مردم‌نهاد مطالبی را بیان کرد.
 دکتر ماریا خویش دوست تصریح کرد: در شهرستان دشتستان 15 سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه سلامت شناسایی و به ثبت رسیده است که پس از جمع‌آوری اندیشه‌های اقشار مختلف مردم شهرستان، پنج عامل مهم و مؤثر بر سلامت به‌عنوان اولویت‌های سال 96 شهرستان جهت برنامه‌نویسی انتخاب خواهد شد.
در راستای اجرای طرح تدوین سند جامع سلامت شهرستان دشتستان، نشست هم‌اندیشی مدیریت شبکه بهداشت و درمان و درمان شهرستان با سازمان‌های مردم‌نهاد برگزار شد.
انتهای پیام/ س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست.هم‌اندیشی     دکتر.حسین.دارابی     معاون.بهداشتی     دکتر.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   21 شهريور 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >