دهمین ایثار ماندگار در استان بوشهر؛
زندگی دوباره چهار بیمار نیازمند پیوند با اهدای عضو در بوشهر

19 مهر 1396
مسئول مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی (OPU) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در دهمین اهدای عضو استان بوشهر در سال جاری، اعضای بیمار مرگ مغزی در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر به چهار بیمار نیازمند پیوند، زندگی دوباره بخشید.

علیرضا باقری در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: با رضایت خانواده ایثارگر مرحوم 'امید قنبری' 27 ساله اهل شوشتر از توابع استان خوزستان که در شهرستان عسلویه مشغول به کار بوده در حادثه سقوط از ارتفاع دچار مرگ مغزی شده بود، اعضای پیکر وی به چهار بیمار نیازمند پیوند عضو اهدا شد.
وی اضافه کرد: کلیه‌ها، کبد و پانکراس اهدایی این نوجوان پس از برداشت برای پیوند به بیمارستان شیراز منتقل شد.
باقری یادآور شد: این سی و سومین اهدای عضو در استان بوشهر و دهمین اهدای عضو در سال جاری در این استان است که نسبت به سال گذشته افزایش نشان می‌دهد.
مسئول مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی (OPU) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: با این میزان اهدای عضو در استان بوشهر تاکنون به 100 نفر جانی دوباره بخشیده شده است.
باقری به اهمیت بالای پیوند اعضاء اشاره کرد و ادامه داد: با نهادینه شدن فرهنگ اهدای اعضاء در استان بوشهر امیدواریم شاهد افزایش مشارکت خانواده‌های دارای بیمار مرگ مغزی در این کار خیر باشیم.
انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 


کلمات کلیدی:
اهدا.عضو     پیوند.اعضا     علیرضا.باقری        

تاریخ بروز رسانی:   19 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >