سرپرست شبکه بهداشت دیر عنوان کرد:
هزینه بیش از 13 و نیم میلیارد ریال اعتبار برای حوزه سلامت بخش بردخون

30 مهر 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: بیش از 13 و نیم میلیارد ریال برای توسعه و نوسازی زیرساخت‌های حوزه سلامت بخش بردخون در دولت تدبیر و امید هزینه شده است.

مهندس احمد آخوندی در نشست هم‌اندیشی با اعضای شورای اسلامی شهر بردخون گفت: با پتانسیل بسیار خوبی که در اعضا دوره‌ی پنجم شورای اسلامی شهر بردخون وجود دارد و رویکرد سلامت‌محور آنان به مدیریت مجموعه شهری می‌توان همچون دوره‌های گذشته گام‌های مثبتی در راستای ارتقای سطح سلامت شهروندان برداریم.
همه نهادها سهم خود را به حوزه سلامت بپردازند
وی توسعه حوزه سلامت را در حیطه وظایف تمامی نهادها و ادارات دانست و اظهار داشت: در بهترین حالت وزارت بهداشت تنها قادر است که 25 درصد بر روی سلامت جامعه تأثیرگذار باشد و 75 درصد مابقی بر عهده دیگر دستگاه‌ها است.
وی شورا‌های اسلامی شهر و روستا را بازوان توانمند و یاریگران حوزه سلامت دانست و افزود: شورای‌های اسلامی شهر و روستا در احصاء مشکلات و معضلات بهداشتی و زیست‌محیطی و کمک به رفع آنان همواره در کنار و یاریگر شبکه بهداشت و درمان بوده‌اند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر به زیرساخت‌های حوزه سلامت بخش بردخون اشاره و عنوان کرد: این بخش دارای یک مرکز خدمات جامع سلامت، 5 خانه بهداشت، یک پایگاه بهداشتی و 2 پایگاه اورژانس جاده‌ای است که خدمات سلامت را به جمعیتی بالغ‌بر ده هزار نفر ارایه می‌دهد.
مهندس آخوندی با اشاره به توجه دولت تدبیر و امید به عمران حوزه سلامت اظهار کرد: برای نوسازی و بازسازی حوزه سلامت بخش بردخون در دولت تدبیر و امید درمجموع بیش از 13 و نیم میلیارد ریال هزینه شده است.
وی اضافه کرد: خانه‌های بهداشت مغدان، شهنیا، آبکش، پایگاه سلامت بردخون و اورژانس 115 بردخون از جمله پروژه‌های عمرانی حوزه سلامت در بخش بردخون است که عملیات اجرایی و تجهیز آنها به اتمام رسیده یا در حال ساخت است.
تقویت زیرساخت‌های حوزه سلامت بردخون در دولت تدبیر و امید
رییس شورای اسلامی شهر بردخون نیز در این نشست ضمن تقدیر از عملکرد شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در حوزه سلامت شهری گفت: تعامل دوسویه شورای اسلامی و شبکه بهداشت و درمان باعث مرتفع شدن مشکلات بهداشتی شهر خواهد شد و ما در این خصوص آماده همکاری با شبکه بهداشت و درمان شهرستان هستیم.
احمد عابد زاده با تقدیر از خدمات دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت شهر بردخون گفت: گام‌های خوب و مؤثری در راستای تقویت زیرساخت‌های حوزه سلامت در این شهر انجام‌شده است که ضمن تقدیر از مجموعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با توجه به پراکندگی روستاها و فاصله بردخون تا مراکز خدمات جامع سلامت و بیمارستان‌های هم‌جوار انتظار است نگاه ویژه‌ای به مرکز خدمات جامع سلامت بردخون به‌عنوان تنها مرکز درمانی بخش بردخون داشته باشند.
وی افزود: علی‌رغم برخی کمبودهای تجهیزاتی، انصافاً پرسنل شاغل در مرکز خدمات جامع سلامت بردخون خدمات خوبی به مراجعین به این مرکز ارایه می‌دهند و مردم در این زمینه رضایت دارند.
وزیر بهداشت الگوی شایسته خدمت
مجید دریایی نایب‌رییس شورای اسلامی شهر بردخون نیز بیان اینکه وزیر بهداشت الگوی شایسته خدمت است گفت: کمک به حوزه سلامت وظیفه همگانی است و در پرتو انجام به این وظیفه، بسیاری از مشکلات و معضلات پیرامونی حل و رضایتمندی مردم حاصل خواهد شد.
وی با اشاره به جمعیت شناور کارگران در فصل کشاورزی گفت: همه‌ساله در فصل کشاورزی که از اواخر مهرماه تا پایان اسفندماه به طول می‌انجامد جمعیت 5 تا 6 هزارنفری کارگران کشاورزی به جمعیت ساکن در این منطقه افزوده می‌شود که امکانات بهداشتی درمانی بخش بردخون و نیروی انسانی شاغل در حوزه سلامت این بخش کفاف تقاضای مراجعین به مرکز خدمات جامع سلامت بردخون ندارد.
وی ابراز امیدواری کرد: با تمهیدات و مساعدت ویژه ریاست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و معاونت بهداشتی دانشگاه مشکلات حوزه سلامت بردخون رفع شود.
طرح تحول سلامت برگ زرین کارنامه دولت تدبیر و امید
سید محمد حسینی زاده سخنگوی شورای اسلامی شهر بردخون نیز در این نشست گفت: برگ زرین کارنامه دولت تدبیر و امید، اجرای طرح تحول سلامت است که توانسته باتدبیر وزیر بهداشت رضایت مردمی به همراه داشته باشد.
وی با اشاره به مشکلات حوزه سلامت شهر بردخون گفت: تنها یک مرکز خدمات جامع سلامت در بخش بردخون استقرار دارد و انتظار می‌رود با رفع مشکلات و تأمین تجهیزات، خواسته مردمی در این زمینه محقق شود.
سخنگوی شورای اسلامی شهر بردخون افزود: با توجه به فرسایش ساختمان مرکز خدمات جامع سلامت بردخون بازسازی این مرکز از مهم‌ترین درخواست‌های مردم بخش بردخون است که انتظار می‌رود با همکاری مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر طی سال جاری کلنگ احداث آن زمین زده شود.
وی اضافه کرد: استقرار مطب‌های بخش خصوصی، افزایش ساعات کار داروخانه شهر و فعالیت در روزهای تعطیل، افزایش تعداد پزشکان در فصل کشاورزی، اضافه شدن پزشک مرد به مجموعه پزشکان مرکز خدمات جامع سلامت بردخون و تأمین تجهیزات پزشکی از عمده درخواست‌های شهروندان بردخونی است.
بخش بردخون با جمعیت بالغ‌بر 10 نفر در 58 کیلومتری مرکز شهرستان دیر و 130 کیلومتری مرکز استان قرار دارد.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست.هم‌اندیشی     مهندس.احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   30 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >