رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
تجهیزات نوین تشخیصی در مراکز درمانی استان بوشهر توسعه می‌یابد

30 مهر 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: تجهیزات نوین تشخیصی در مراکز درمانی استان بوشهر توسعه می‌یابد.

دکتر سعید کشمیری در نشست هم‌اندیشی با نماینده مردم بوشهر، گناوه، دیلم و خارگ در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حوزه سلامت بخشی تخصصی و حساس است که مراجعین بی‌شماری دارد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر اضافه کرد: اجرای طرح تحول نظام سلامت به‌عنوان یکی از دستاوردهای مهم و برنامه‌های ارزشمند بوده که در دولت تدبیر و امید شکوفا شده است.
 وی بیان کرد: استان بوشهر یکی از استان‌های موفق در اجرای طرح تحول نظام سلامت بوده و بارها از طرف مسئولین وزارت بهداشت به‌ویژه شخص وزیر موردتقدیر قرارگرفته است.
دکتر کشمیری ادامه داد: از آغاز اجرای طرح تحول نظام سلامت تا پایان شهریور امسال ۴۷۰ هزار نفر بیمار بستری از مزایای بسته کاهش هزینه خدمات بستری بهره‌مند شده‌اند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر افزود: در بسته زایمان طبیعی تا پایان شهریورماه تعداد ۲۳ هزار و ۷۰۰ عمل زایمان طبیعی رایگان در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر صورت گرفته است.
وی گفت: از زمان شروع بسته پزشکان مقیم در طرح تحول نظام سلامت تا پایان شهریورماه در استان بوشهر تعداد ۷۲۱ پزشک متخصص با حضور فیزیکی تمام‌وقت به مردم خدمات درمانی تخصصی ارایه کرده‌اند.
وی با اشاره به بسته حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم خاطرنشان کرد: در استان بوشهر تا پایان شهریورماه ۲۶۷ نفر پزشک از خدمات این بسته بهره‌مند شده‌اند.
دکتر کشمیری افزود: در بسته ویزیت نیز بیش از ۳ میلیون و پانصد هزار ویزیت تاکنون در کلینیک‌های تخصصی و درمانگاه‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تعرفه دولتی صورت گرفته است.
وی بابیان اینکه حوزه شمال و مرکز استان شامل شهرستان‌های بوشهر، گناوه، دیلم و خارگ یکی از مناطق حساس و مهم استان است، افزود: مراکز بهداشتی شهرستان‌های دیلم و گناوه دارای از توسعه خوبی برخورد است و در حال حاضر نیز درحال‌توسعه مجدد بوده و نواقص موجود شناسایی و برنامه‌ریزی لازم برای رفع این نواقص نیز صورت گرفته است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر اضافه کرد: نواقصی در حوزه بهداشت و درمان استان بوشهر وجود دارد که باید همه مسئولان برای رفع آن دست‌به‌دست هم بدهند.
وی ادامه داد: در مرکز استان پروژه‌های کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه، بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی ۱۶۰ تختخوابی بوشهر، اورژانس عمومی و هسته‌ای بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر، بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی قلب بوشهر، مرکز تحقیقاتی و درمانی بیماری‌های خاص، مرکز تشخیص و درمان سرطان در حال ساخت است که مجموع این پروژه‌ها در آینده یک مجتمع درمانی بزرگی را ایجاد خواهد کرد که در منطقه بی‌نظیر است.
دکتر کشمیری بیان کرد: دومین دستگاه پیشرفته آنژیوگرافی با هزینه‌ای بیش از ۴۰ میلیارد ریال در مرکز استان بوشهر مستقرشده است.
وی افزود: دستگاه آنژیوگرافی (مغزی و قلبی) یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه آنژیوگرافی و ساخت زیمنس آلمان است و هم در سکته‌های قلبی و هم در سکته‌های مغزی کاربرد بسیاری دارد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر اظهار داشت: با راه‌اندازی دستگاه دوم آنژیوگرافی در بیمارستان قلب بوشهر، معضل بیماران برای نوبت این خدمت درمانی، کمتر خواهد شد و همچنین به‌عنوان پشتیبان دستگاه اول در صورت خرابی و یا نیاز به تعمیر خواهد بود.
وی ادامه داد: قرار است یک دستگاه ام‌آرآی در بوشهر، یک دستگاه ام‌آرآی در برازجان و دو دستگاه سی‌تی‌اسکن در بوشهر به شیوه BOT به تجهیزات تشخیصی درمانی استان اضافه شوند.
دکتر کشمیری افزود: امیدواریم بتوانیم با کمک همه مسئولان به‌ویژه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی زمینه‌ای را فراهم کنیم تا مردم از خدمات با بهترین کیفیت بهره‌مند شوند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تمام توان خود را برای ارایه خدمات با بالاترین سطح کیفیت به کار خواهند گرفت.
نماینده مردم بوشهر، گناوه، دیلم و خارگ در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: خدمات و زحمات بی‌شمار متولیان بهداشت و درمان استان بوشهر در ارتقای سطح سلامت مردم قابل‌اندازه‌گیری و نرخ‌گذاری نیست و تنها خداست که پاداش‌دهنده اجر قشر زحمت‌کش جامعه در حوزه سلامت است.
حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری در جلسه هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: در حوزه سلامت خدمات بسیار گسترده‌ای ارایه شده و افق روشنی پیش روی حوزه سلامت استان بوشهر است.
وی تصریح کرد: خدمات دانشگاه علوم پزشکی بوشهر جای تقدیر و تشکر بسیار دارد.
حجت‌الاسلام خدری گفت: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی دولت تدبیر و امید، به‌عنوان یکی از وزرای نمونه دولت است که طرح تحول نظام سلامت را پایه‌ریزی کرد.
این نماینده مجلس با اشاره به نشستی که با وزیر نفت در ارتباط با احداث بیمارستان نفت داشته است گفت: وزیر نفت معتقد است احداث بیمارستان برای آنها مقرون‌به‌صرفه نیست ولی می‌توانند تمام تجهیزات پزشکی بیمارستان‌های بوشهر، گناوه و دیلم را تأمین کنند.

انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست.هم‌اندیشی     دکتر.سعید.کشمیری     نمایند.مجلس     حجت‌الاسلام.عبدالحمید.خدری        

تاریخ بروز رسانی:   30 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >