برای اولین بار در استان
بخش مراقبت‌های ویژه کودکان در بوشهر افتتاح شد

9 آبان 1396
بخش مراقبت‌های ویژه کودکان با ظرفیت 5 تخت ویژه برای اولین بار در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر در حاشیه مراسم افتتاح این بخش، گفت: بخش مراقبت‌های ویژه کودکان یکی از نیازهای دیرین استان بوشهر بود که مردم و  پزشکان متخصص سال‌ها منتظر راه‌اندازی این بخش بودند که با خرید دستگاه‌های مراقبت‌های ویژه مخصوص کودکان در این بخش و به‌صورت مستقل از بزرگسالان خدمات درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر سعید کشمیری با اشاره به اینکه امروز روز مهمی در تاریخ پزشکی استان بوشهر است، اضافه‌کرد: برای ارایه خدمات فوق تخصصی به کودکانی که نیاز به مراقبت‌های ویژه دارند پزشک فوق تخصص در همین رشته جذب شده است و با حضور فوق تخصص‌ها در سایر رشته‌های مورد نیاز خدمات درمانی با کیفیتی ارایه خواهد شد.
وی با اشاره به سیاست دانشگاه در افزایش تخت‌های مراقبت ویژه برای سراسر استان بوشهر افزود: در سال‌های اخیر موفق شدیم میزان تخت‌های مراقبت ویژه را در استان سه برابر افزایش دهیم که با بهره‌برداری از این بخش کمبود مراقبت‌های ویژه اطفال نیز مرتفع می‌شود.
این مقام مسئول با اشاره به افزایش چشمگیر تخت‌های مراقبت‌های ویژه نوزادان در سطح استان، گفت: برای سهولت مردم در دسترسی به خدمات درمانی به‌موقع و با کیفیت، تخت‌های ویژه نوزادان در استان از 11 تخت که تنها در مرکز استان وجود داشت به 44 تخت افزایش یافت و در حال حاضر به جز مرکز استان، هم‌استانی‌ها نیز می‌توانند این خدمات تخصصی را در شهرستان‌های کنگان، دشتی، گناوه و دشتستان دریافت کنند.
استان بوشهر یکی از 12 استان کشور است که دارای بخش مراقبت‌های ویژه کودکان می‌باشد
رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر گفت: با افتتاح و بهره‌برداری از بخش مراقبت‌های ویژه کودکان با 5 تخت‌ ویژه در بیمارستان شهدای خلیج فارس، استان بوشهر جزو یکی از 12 استان کشور قرار گرفت که دارای چنین بخشی هستند.
دکتر علیرضا حاجیونی اضافه‌کرد: این بخش در فضایی به مساحت 170 مترمربع با ظرفیت 5تخت ویژه در فضایی که از بخش‌های موجود در بیمارستان تغییر کاربری داده شده و با هزینه‌ای بالغ بر 25میلیارد ريال بازسازی، تجهیز و راه‌اندازی شده است.
وی افزود: برای بکارگیری پرسنل در این بخش حساسیت‌های خاصی مدنظر تیم مدیریت بیمارستان بود که برای این مهم بکارگیری نیروهای باتجربه در دستور کار قرار گرفت و پس از انتخاب نیروهای کارآزموده و اعزام این عزیزان به مراکز آموزشی معتبر کشور و کسب تجربیات لازم، کادر پرستاری قوی برای ارایه خدمات با کیفیت آماده شده‌اند.
وی افزود: همکاران با شرکت در دوره‌های آموزشی تخصصی و آشنایی با نحوه استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و آموزش روش‌های نوین مراقبت‌های ویژه کودکان در بیمارستان‌های بزرگ کشور آمادگی لازم را کسب کردند تا بتوانند در کنار تیم فوق‌تخصصی و متخصصین مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر خدمات درمانی با کیفیتی را به مردم ارایه نمایند.
مجوز اخذ دستیار تخصصی در رشته کودکان صادر شد
رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر گفت: با انجام بررسی‌های لازم و بازدیدهای بازرسان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از امکانات و تجهیزات بیمارستان مجوز جذب دستیار تخصصی در رشته کودکان صادر شد.
دکتر علیرضا حاجیونی با اشاره به پتانسیل موجود در گروه کودکان، اضافه‌کرد: امسال با جذب سه دستیار تخصصی در رشته کودکان ارایه آموزش‌های تخصصی را در استان شروع می‌کنیم و با توجه به حضور فوق‌تخصص‌های مختلف کودکان در رشته‌های خون، قلب، گوارش، غدد، کلیه و مراقبت‌های ویژه حتی آموزش را در سطح فوق تخصصی ادامه خواهیم داد.
شما را به دیدن گوشه‌هایی از مراسم افتتاح بخش مراقبت‌های ویژه کودکان دعوت می‌کنیم.
انتهای پیام/ م.آ 4010

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید


کلمات کلیدی:
افتتاح     بهره‌برداری     مراقبت‌های.ویژه.کودکان     دکتر.سعید.کشمیری     دکتر.علیرضا.حاجیونی     بیمارستان.خلیج.فارس    
   

تاریخ بروز رسانی:   9 آبان 1396

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >