رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
تأثیرات صنایع بر محیط‌زیست به دلیل عدم وجود پیوست سلامت است/ گزارش تصویری

13 آذر 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: وجود صنایع عظیم نفت، گاز و پتروشیمی در جنوب استان تأثیرات منفی بر زیست‌بوم و زندگی مردم داشته که دلیل اصلی آن عدم وجود پیوست سلامت صنایع است.

دکتر سعید کشمیری در نشست هم‌اندیشی با اعضای شوراهای اسلامی شهرستان عسلویه گفت: تأثیرات منفی صنایع جنوب استان بر آب، خاک و هوا موجب بروز نگرانی‌هایی برای متولیان سلامت مردم شده است.
دکتر کشمیری افزود: پیوست سلامت صنایع تأثیری زیادی در کاهش تأثیرات زیست‌محیطی آلاینده‌ها و درنتیجه ارتقا سطح سلامت آحاد جامعه دارد.
وی با اشاره به رسالت دانشگاه‌های علوم پزشکی در سراسر کشور بیان داشت: رسالت اصلی ما مراقبت از سلامت مردم است و حضور در جمع منتخبین مردم این فرصت را به ما می‌دهد تا از مشکلاتی که از دید ما پنهان مانده است آگاه شویم.
دکتر کشمیری با اشاره به نقش دیگر سازمان‌ها در تأمین سلامت مردم افزود: دانشگاه علوم پزشکی به‌تنهایی متولی تأمین سلامت مردم نیست و سایر سازمان‌ها نیز در تحقق این موضوع نقش بسزایی دارند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه در تأمین سلامت نباید اجازه دهیم حقی از مردم منطقه تضییع شود خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به‌عنوان متولی سلامت، خود یکی از مدعیان تأمین و تضمین سلامت همه افراد جامعه است.
دکتر کشمیری تصریح کرد: ارتقاء فرهنگ مطالبه گری پیوست سلامت صنایع و فرهنگ‌سازی این موضوع در میان آحاد جامعه یکی از موضوعاتی است که با توجه به نقش و رسالت سازمان‌های غیردولتی و شوراهای اسلامی شهر و روستا مؤثر واقع می‌شود.
ارتقای زیرساخت‌های سلامت استان با هم‌نوایی، هم‌فکری و یک‌سو بودن برنامه‌های بین بخشی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در این نشست گفت: ارتقاء زیرساخت‌های سلامت استان با هم‌نوایی، هم‌فکری و یک‌سو بودن برنامه‌های بین بخشی عملیاتی می‌شوند.
دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان گفت: بررسی نیازهای سلامت در استان مبتنی بر چند مؤلفه است اما شناختی که در این حوزه مستقیماً از مردم دریافت می‌کنیم در برنامه‌ریزی‌های ما تأثیر بسزایی دارد.
دکتر خواجه‌ئیان افزود: مجوز گسترش خانه‌های بهداشت در شهرستان عسلویه با تلاش‌های فراوانی کسب اخذشده است و همکاری بین بخشی اجرای پروژه‌ها را تسریع می‌بخشد.
وی با اشاره به لزوم پیشگیری به‌منظور کاهش مراجعات درمانی تصریح کرد: تأمین سلامت مردم تنها درگرو احداث و گسترش مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان نیست.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: همه تلاش مسئولین بهداشت استان در ارتقاء سطح سلامت به‌ویژه در جنوب استان بکار گرفته می‌شود تا نواقص موجود برطرف شوند.
دکتر خواجه‌ئیان در رابطه با برنامه‌های پیش رو در حوزه سلامت شهرستان عسلویه گفت: راه‌اندازی ساختمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه اولین برنامه برای توسعه زیرساخت‌های سلامت است.
وی خاطر افزود: راه‌اندازی مراکز خدمات جامع سلامت نخل تقی و بیدخون که درشان مردم منطقه باشد ازجمله مواردی بود که با جدیت پیگیری شد و امیدواریم تأمین نیروی این مراکز با همکاری بین بخشی به شکل مطلوبی صورت گیرد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به تأکید وزیر بهداشت بر اولویت داشتن ارتقاء سطح سلامت در عسلویه گفت: مجهز شدن همه آمبولانس‌های شهرستان به تجهیزات پزشکی ویژه، راه‌اندازی و تجهیز اتاق‌های احیا در تمامی مراکز از دیگر برنامه‌های دانشگاه بود و تأثیر بسزایی در کاهش مرگ‌ومیر و افزایش رضایتمندی مردم منطقه به همراه داشت.
نشست هم‌اندیشی رییس دانشگاه علوم پزشکی با منتخبین شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان عسلویه به‌منظور بررسی ظرفیت‌های موجود برای ارتقاء سطح سلامت در شهرستان عسلویه در سالن ابن‌سینای دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد، در این نشست مشاور اجرایی و رییس حوزه ریاست دانشگاه، معاون بهداشتی، مدیر حراست، مدیر روابط عمومی و بین‌الملل و سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه حضور داشتند.

انتهای پیام/ م.پ-1025
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست.هم‌اندیشی     دکتر.سعید.کشمیری     معاون.بهداشتی     دکتر.عبدالمحمد.خواجه‌ئیان        

تاریخ بروز رسانی:   13 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >