قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مشارکت‌های اجتماعی:
۲۰ سمن در حوزه سلامت بوشهر فعالیت دارند/اجرای طرح هزار خیر سلامت/ گزارش تصویری

6 دی 1396
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مشارکت‌های اجتماعی سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین سلامت گفت: ۲۰ سازمان مردم‌نهاد در حوزه سلامت استان بوشهر فعالیت دارند.

دکتر حیدر عزیز نژاد در نشست با تشکل‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد اظهار داشت: مشارکت‌های اجتماعی سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین سلامت نقش مهمی در اجرای برنامه‌های بخش سلامت داشته است.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۲۰ سازمان مردم‌نهاد در حوزه سلامت استان بوشهر فعالیت دارند، اضافه کرد: سمن‌ها می‌توانند پل ارتباطی بسیار مناسبی بین مردم و مراکز ارائه خدمت باشند.
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مشارکت‌های اجتماعی سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین سلامت تصریح کرد: توانمندسازی سمن‌ها به‌ویژه در حوزه پیشگیری با آسیب‌های اجتماعی یک ضرورت است.
وی خواستار ایجاد ارتباط مناسب و مؤثر و استفاده از ظرفیت خیرین سلامت و سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه سلامت شد و بیان کرد: تلاش، اخلاص و اعتقاد در ارایه خدمات می‌توانند رمز موفقیت سمن‌های حوزه سلامت باشد.
دکتر عزیز نژاد افزود: با توجه به اینکه سمن‌ها از درون مردم تشکیل‌شده و این مؤسسات غیرسیاسی و غیر وابسته است می‌تواند به‌خوبی مشکلات مردم در حوزه سلامت و راهکارهای لازم را ارائه کنند.
تکمیل بانک اطلاعاتی سمن‌ها
مسئول سازمان‌های مردم‌نهاد سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز اظهار داشت: تکمیل بانک اطلاعاتی سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه سلامت و به‌روزرسانی فعالیت‌های آن‌ها در سامانه ضروری است.
مهندس ایرج زنده بودی خاطرنشان کرد: ایجاد همدلی و تعامل در بین سمن‌ها می‌تواند نقطه عطفی در پیشبرد اهداف سمن‌های سلامت داشته باشد.
وی افزود: مدیران سمن‌های حوزه سلامت باید وضعیت موجود خود را مرتب موردبررسی قرار داده و با شناسایی نقاط قوت و ضعف در جهت ارتقای سمن و خدمات ارایه‌شده همت کنند.
مسئول سازمان‌های مردم‌نهاد سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: باید سمن‌های حوزه سلامت ارتباط مؤثر و مفیدی را با حوزه مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه برقرار کنند.
وی گفت: به‌زودی در ایام دهه فجر جشنواره فرهنگی، علمی سمن‌های حوزه سلامت در مرکز استان برگزار خواهد شد.
اجرای طرح هزار خیر سلامت
مسئول امور خیرین و سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: خیرین سلامت می‌توانند به‌عنوان یک بازوی قدرتمند در کنار سمن‌های حوزه سلامت قرار بگیرند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمود عبداللهی اضافه کرد: در این راستا طرح هزار خیر سلامت با عنوان 1+999 به‌زودی در استان بوشهر اجرا خواهد شد.
وی ادامه داد: در این کمپ اینکه به‌صورت کشوری برگزار می‌شود از همه خیرین استانی در سراسر ایران دعوت به عمل می‌آید تا در این حرکت خیرخواهانه شرکت کنند.
مسئول امور خیرین و سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: این حرکت می‌تواند در آینده، روند فعالیت‌های خیرین را متحول کند.
کارگاه آموزشی نقش سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین در مدیریت بحران در سالن ابن‌سینا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه سلامت برگزار شد.
انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     سمن‌ها     دکتر.حیدر.عزیزنژاد     مهندس.ایرج.زنده‌بودی     حجت‌الاسلام‌والمسلمین.محمود.عبداللهی    

تاریخ بروز رسانی:   6 دی 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >