رییس بیمارستان شهدای خلیج‌فارس گفت:
فرهنگ‌سازی معنوی در بیمارستان‌ها امری ضروری است

27 دی 1396
رییس بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر گفت: فرهنگ‌سازی معنوی در بیمارستان‌ها امری ضروری است زیرا جایی است که بیماران در آنجا بستری‌شده و نیازهای شدیدتری برای وصل شدن به منبع اصلی معنویت وجود دارد.

دکتر علیرضا حاجیونی در کارگاه آموزشی طرح سلامت معنوی ضمن تسلیت حادثه تلخ کشتی سانچی و جان‌باختن عده‌ای از فرزندان ایران اسلامی، افزود: یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین نیازهای بشر از عهد کهن تا به امروز نیاز به معنویت و عبودیت بوده که در شکل‌ها و در نمادهای مختلف شاهد آن بوده و هستیم.
وی تصریح کرد: در تصاویر بازمانده از نسل‌های پیشین که بر روی دیوارها نقش بسته است حالت‌های سجده، عبادت و اتصال به یک منبع پرقدرت مانند نور و انرژی وجود داشته و منحصر به منطقه و یا کشور خاص نبوده است.
رییس بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر گفت: با پیشرفت توسعه و علم در کنار نیازهای ساختگی که بشر برای ادامه زندگی به آن نیاز دارد نیاز به معنویت هم وجود داشته که در حال پیدا کردن جایگاه خود است.
دکتر حاجیونی بیان داشت: مفهوم سلامت در حوزه بهداشت، نه‌تنها نداشتن بیماری و سلامت جسمی است بلکه همه ابعاد روحی و روانی و معنوی را در برگرفته و باید معنویت نیز موردتوجه قرار گیرد.
علاوه بر خدمات پزشکی باید آموزش‌های معنوی به بیمار ارائه شود
وی با اشاره به اینکه در همه جوامع و گروه‌ها نیاز به فرهنگ‌سازی معنوی وجود دارد افزود: فردی که در بیمارستان بستری است علاوه بر خدمات پزشکی و تخصصی که وظیفه‌داریم به او ارائه کنیم باید آموزش‌های معنوی نیز به آنان ارائه شود.
دکتر حاجیونی اظهار داشت: برای آموزش به بیماران بستری در بیمارستا‌ن‌ها از خودمان برای یادگیری و به‌کارگیری برخی از ابعاد معنویت و از طرفی بیمارانی که در بیمارستان نیاز به این معنویت دارد.
طرح سلامت معنوی طرحی ملی است که در سراسر کشور در حال برگزاری بوده و استان بوشهر نیز به‌عنوان یکی از استان‌های پایلوت در این طرح انتخاب‌شده است.
کارگاه آموزشی سلامت معنوی به همت ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر برگزار شد.
این کارگاه با حضور حجت‌الاسلام عباس خشنود مدیر ستاد اقامه نماز استان، حجت‌الاسلام عباس دشتی مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر، بهروز شکوری مدیر آموزش ستاد اقامه نماز کشور، دکتر قربانی متخصص اطفال و مبدع طرح سلامت معنوی، مهندس محمدمهدی محمدی معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر علیرضا حاجیونی رییس بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر، ویژه رابطین این طرح در مراکز درمانی، شبکه‌ها و بیمارستان‌های استان در سالن اجتماعات بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر برگزار شد.

انتهای پیام/ م.ف 1026

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
سلامت.معنوی     دکتر.علیرضا.حاجیونی     بیمارستان.خلیج.فارس        

تاریخ بروز رسانی:   27 دی 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >