"پیک‌نیک" بازهم در بردخون قربانی گرفت

21 بهمن 1396
معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر از مرگ دو جوان بر اثر استنشاق و مسمومیت با گاز منوکسید کربن در بردخون خبر داد.

حسین ناظمیان‌پور درباره جزییات این حادثه گفت: یک حادثه گازگرفتگی در زمین‌های کشاورزی اطراف بردخون به مرکز پیام اورژانس 115 شهرستان دیر اطلاع داده شد که بلافاصله آمبولانس پایگاه فوریت‌های پزشکی بردخون به محل حادثه اعزام شد.
وی تصریح کرد: حادثه در خانه کارگران فصلی مزارع گوجه‌فرنگی اتفاق افتاده بود که پس از اطلاع کشاورزان از عدم پاسخگویی آنها نگران شده و با اورژانس 115 تماس گرفتند که همکاران فوریت‌ها پزشکی پایگاه بردخون فوراً در محل حاضر شدند.
وی افزود: با حضور همکاران فوریت‌های پزشکی مشخص شد دو مرد جوان 21 و 30 ساله دچار حادثه شده‌اند و علی‌رغم عدم وجود هرگونه علایم حیاتی اما عملیات احیا توسط تکنسین‌های اورژانس 115 انجام و با آمبولانس به مرکز خدمات جامع سلامت بردخون منتقل شدند.
معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر اضافه کرد: عملیات احیا در مرکز خدمات جامع سلامت بردخون نیز توسط تیم احیا متشکل از پزشک، بهیار و تکنسین فوریت‌های پزشکی ادامه یافت اما متأسفانه عملیات احیا به دلیل گذشت زمان از وقوع حادثه موفقیت‌آمیز نبود.
وی تصریح کرد: علت اصلی مرگ توسط کارشناسان پزشکی قانونی مشخص می‌شود اما با توجه به اینکه از پیک‌نیک برای گرم کردن اتاقک استفاده کرده بودند و در و پنجره‌های آن نیز بسته بود، احتمال زیاد این افراد به علت گازگرفتگی و استنشاق گاز منواکسید کربن جان خود را ازدست‌داده باشند.
حسین ناظمیان‌پور با تأکید بر رعایت اصول ایمنی در زمان استفاده از وسایل شعله‌دار متذکر شد: به‌منظور پیشگیری از مرگ‌ومیر در اثر مسمومیت با گاز سمی منواکسید کربن، باید از وسایل گرمایشی استاندارد استفاده کنیم و علاوه بر این ایجاد تهویه مناسب به‌وسیله هواکش‌ها و دوکش ها از پخش شدن گاز منواکسید کربن در فضا جلوگیری کرد.
ماه گذشته نیز انفجار گاز پیک‌نیک در خانه کارگران فصلی مزارع گوجه در بخش بردخون، پنج نفر را راهی بیمارستان کرده بود.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
حادثه.گازگزفتگی     معاون.بهداشتی     حسین.ناظمیان‌پور     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   21 بهمن 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >