آماده‌باش کامل بهداشت و درمان دیّر در تعطیلات نوروزی

28 بهمن 1396
معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر از آمادگی کامل مجموعه شبکه بهداشت و درمان برای ارایه خدمات سلامت به مسافرین نوروزی در این شهرستان خبر داد.

مهندس حسین ناظمیان‌پور در نشست کمیته بهداشت و درمان ستاد خدمات سفر نوروزی شهرستان دیر گفت: امسال نیز همانند سال‌های گذشته ارایه خدمات بهداشتی و درمانی در کلیه مراکز شبانه‌روزی در ايام تعطيلات نوروز به‌طور کامل و مطلوب ارایه خواهد شد.
وی افزود: برنامه‌های حوزه سلامت نوروزی در دو سطح خدمات بهداشتی و درمانی تعریف‌شده که در راستای خدمات بهداشتی و پیش بیمارستانی، 5 پایگاه اورژانس 115 با 6 کد فعال، 5 مرکز خدمات جامع سلامت و یک پایگاه سلامت نوروزی آماده خدمت‌رسانی در ایام نوروز هستند.
مهندس حسین ناظمیان‌پور خاطرنشان کرد: حوزه پیش بیمارستانی و پایگاه فوریت‌های پزشکی شهرستان در ایام نوروز امسال 40 نفر نیروی انسانی و 9 دستگاه آمبولانس در مناطق دیر، دوراهک، آبدان، بردخون و دروداحمد خدمات فوریت‌های پزشکی را به آسیب دیدگان و بیماران احتمالی ارائه خواهند کرد.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: افزایش آمادگی بیمارستان، مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه‌های اورژانس شهری و جاده‌ای برای پذیرش بیماران و مصدومین احتمالی با تأمین نیروی انسانی، تجهیزات پزشکی و کشیک بهداشتی درمانی ایجادشده است.
وی بابیان اینکه تمامی واحدهای بهداشتی درمانی در ایام تعطیلات نوروز به‌صورت کشیک فعالند گفت: واحدهای مبارزه با بیماری‌ها، آزمایشگاه، بهداشت محیط، مامایی، سلامت خانواده، هاری و مراقبت بهداشتی مرزی دریایی به‌صورت کشیک به مراجعه‌کنندگان خدمات بهداشتی درمانی ارائه می‌دهند.
مهندس حسین ناظمیان‌پور گفت: بیمارستان امام هادی (ع) دیر نیز امسال در ایام تعطیلات نوروز به‌صورت فعال در خدمت مردم بوده و مراکز تشخیصی نظیر آزمایشگاه، درمانگاه‌، داروخانه و رادیولوژی در این مدت خدمات لازم به مراجعه‌کنندگان ارایه می‌دهد.
وی اضافه کرد: به‌منظور کاهش زمان رسیدن به صحنه حادثه تمامی آمبولانس‌ها بجای استقرار در محل پارکینگ پایگاه، در کنار جاده‌ها به‌صورت آماده‌باش منتظر انجام مأموریت می‌باشند.
این مقام مسئول در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر به اهمیت نظارت و بازرسی در ایام نوروز اشاره و تصریح کرد: شش تیم نظارت و بازرسی بهداشت محيط در قالب طرح بسيج سلامت نوروزي از اول اسفند تا پایان تعطیلات نوروزی در کليه ايام هفته حتي روزهاي تعطيل در دو نوبت صبح و بعدازظهر، کار پایش و نظارت بر واحدهای تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و محل‌های اسکان مهمانان نوروزی، مراکز خدمات جامع سلامت، مطب‌های خصوصی، کلینیک‌های شبانه‌روزی و داروخانه‌ها بر عهده‌دارند.
مهندس حسین ناظمیان‌پور خاطرنشان کرد: نمونه‌برداری از مواد غذایی مشکوک، نمونه‌برداری خون از پاشنه پای نوزادان جهت شناسایی مبتلایان به بیماری‌های کم‌کاری مادرزادی تیروئید، بررسی بیماری‌های شایع و گزارش موارد مشمول گزارش دهی فوری، نمونه‌برداری و کلر سنجی آب، ارائه خدمات مامایی و تنظیم خانواده، واکسیناسیون و مراقبت از مادر و کودک در ایام نوروز توسط نیروهای کشیک در مراکز خدمات جامع سلامت تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر انجام می‌شود.
وی تصریح کرد: تعامل بین بخشی با جمعیت هلال‌احمر و مدیریت درمان تأمین اجتماعی برای خدمت‌رسانی بهتر در ایام نوروز نیز از دیگر خدمات کمیته بهداشت و درمان ستاد خدمات سفر شهرستان دیر است.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     سفرهای.نوروزی     مهندس.حسین.ناظمیان‌پور     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   28 بهمن 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >